Dokumentu viltošanā pieķer importa svaigas gaļas tirgotāju

Valsts policijas Rīgas reģiona Kriminālpolicija uzsākusi kriminālprocesu pret vairākiem kāda svaigas gaļas importējoša uzņēmuma pārstāvjiem, kuri tiek turēti aizdomās par grāmatvedības dokumentu slēpšanu un viltošanu mantkārīgā nolūkā.

Par grāmatvedības dokumentu viltošanu mantkārīgos nolūkos aizturētas četras personas – 1962.gadā un 1987.gadā dzimuši vīrieši un 1964. un 1976.gadā dzimušas sievietes.

Aizdomās turētie svaigas gaļas importētāja uzņēmuma pārstāvji piegādāja gaļas produkciju dažādiem Latvijas tirgiem un citiem uzņēmumiem Latvijā, realizējot gaļas produkciju skaidros naudas darījumos un izvairoties no nodokļu nomaksas valsts budžetā.

Uzņēmums, līdzīgi kā iepriekš pieķertais importa augļu un dārzeņu tirgotājs, nodarbojās ar Polijas gaļas produkcijas importu, vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību un ilgstošā laika periodā veica grāmatvedības dokumentu viltošanu.

Tādā veidā gada laikā gaļas importētājs Latvijā realizējis produkciju vairāku simtu tūkstošu eiro apmērā, kas nav uzskaitīta grāmatvedības dokumentos.

Sākts kriminālprocess par uzņēmumam likumos noteikto grāmatvedības dokumentu viltošanu, kas radījis būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm un izdarīts mantkārīgā nolūkā. Par šādu pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Tomēr kriminālprocesa ietvaros tiks izmeklēts arī jautājums par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā.

Iepriekš LTV  raidījums "Aizliegtais paņēmiens" jau ziņoja, ka nodokļos no tirgus miljoniem valsts saņem grašus, jo no nodokļu maksāšana izvairās gan lielie dārzeņu vairumtirgotāji, vidējā līmeņa tirgotāji, gan arī mazumtirgotāji. Tirgotāji neuzrāda patiesos tirdzniecības apjomus, bet pati tirgošanās visbiežāk notiek bez kases aparātiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti