Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dod zaļo gaismu katalizatoru pārstrādei Liepājā

Dod zaļo gaismu bīstamo atkritumu pārstrādei Liepājā

Liepājas uzņēmums “eVan Group” no Vides pārraudzības valsts biroja saņēmis atzinumu, ka birojam nav iebildumu pret bīstamo atkritumu pārstrādi, ko uzņēmums plāno sākt savā teritorijā – netālu no Liepājas reģionālās slimnīcas. Jau iepriekš iedzīvotāji un pilsētas dome ir paudusi viedokli pret šāda veida rūpniecību, taču uzņēmums šo ideju joprojām plāno īstenot. 

Liepājā, Kapsēdes ielā, esošais “eVan Group” ražo metāla sakausējumus, taču nākotnē plāno pārstrādāt bīstamos atkritumus, proti, katalizatorus, kas izmantoti naftas pārstrādes procesā, no tiem iegūstot vērtīgas izejvielas. Vides pārraudzības valsts birojā norādīja, ka jāievēro virkne nosacījumu un jāvēršas pēc atļaujas Liepājas pašvaldībā. 

“Ja tiek ievērotas prasības, kas izriet no novērtējuma, no normatīvajiem aktiem un no biroja atzinuma nosacījumiem, tad darbība ir iespējama. Tas ir jāveic tādā veidā, lai nepārsniegtu emisijas limitus un vērtības, kādas ir prognozētas,” skaidroja Vides pārraudzības valsts biroja Ietekmes uz vidi novērtējumu daļas vadītāja Iveta Jēgere.

Liepājas domi neapmierina tas, ka uzņēmums varēs nodarboties ar bīstamo atkritumu pārstrādi.

“Valsts vides dienests arī pēc izvērtējuma vērš uzmanību uz to, ka viņi nav guvuši pārliecību, ka netiek saražoti atkritumi atkal. Izlasot šo ziņojumu, faktiski var redzēt to, ka tomēr atkritumi tiek saražoti un tie paliek Liepājā,” sacīja pilsētas vadītājs Jānis Vilnītis (Latvijas Reģionu apvienība).

Ne Latvijā, ne Liepājā šādu katalizatoru pārstrādes rūpnīcas pagaidām nav, un pilsētas domes priekšsēdētājs Vilnītis uzskata, kā arī nav nepieciešama. Domes sēdē jautājums tiks skatīts tikai tad, kad uzņēmuma pārstāvji vērsīsies ar šādu lūgumu. Daļa "TV Kurzeme" aptaujāto iedzīvotāju atzīst, ka šādu rūpnīcu pilsētā negrib. 

“Es nezinu. Varbūt tas tiek darīts naudas dēļ, bet to jau var pelnīt savādāk, nevis uz iedzīvotāju veselības rēķina,” sacīja liepājnieks Valentīns.

“Nevajadzētu gan tur būvēt. Kaut kur varbūt, kur netraucētu cilvēkiem un dabai sevišķi. Bet nu, pilnīgs sviests,” uzsvēra liepājniece Birute.  

“Es jebkurā gadījumā esmu pret. Nav svarīgi, ko pārstrādās, bet to nedrīkst darīt blakus lielām pilsētām. Tas taču ietekmēs gan vidi, gan cilvēku veselību,” sacīja rīdziniece Natālija.

Uzņēmuma “eVan Group” valdes priekšsēdētājs uzskata, ka pārmaiņas pilsētai nāks tikai par labu, jo, pirmkārt, Liepājai būs aptuveni 40 jaunas darbavietas, otrkārt, uzņēmums maksās nodokļus vairākus tūkstošus eiro gadā. 

Vēstīts, ka “eVan Group” meitas uzņēmums “Catals” arī plāno būvēt bīstamo atkritumu pārstrādes rūpnīcu Grobiņas novadā un tāpat saskāries ar iedzīvotāju pretestību. Šajā gadījumā Vides pārraudzības valsts birojs vēl nav sniedzis atzinumu. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt