Rīta Panorāma

Intervija ar Māri Selgu

Rīta Panorāma

«Tēvs varonis '69» - Izrāde Latvijas simtgadei

Intervija ar Tomu Grēviņu

«Dod pieci» šogad vāks ziedojumus vēža slimnieku psiholoģiskai atlabšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Laikā no 15. līdz 21.decembrim jau trešo gadu norisināsies Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas labdarības akcija „Dod pieci”. Šogad akcijā vāks ziedojumus onkoloģijas pacientu psiholoģiski sociālajai rehabilitācijai.

Šogad ziedot iespējams jau no 26.oktobra ziedot.lv vai sākot ar 1.decembri pieci.lv mājaslapā, izvēloties sev tīkamu dziesmu. Katras dziesmas pieci eiro palīdzēs vienam onkoloģisku saslimšanu pārcietušam cilvēkam rehabilitācijai. Daudziem cilvēkiem pēc vēža pārslimošanas ir grūtības turpināt normālu dzīvi, bet valsts psiholoģiski sociālu rehabilitāciju neapmaksā.

“Visi šie ziedojumi nonāks nevalstiskās organizācijas „Dzīvības koks” rīcībā. Tā galvenā problēma, par ko mēs runāsim „Dod pieci” laikā un par ko runās šī akcija, un kam tiks pievērsta uzmanība, ir tā, ka Latvijā nav pieejama valsts nodrošināta psiholoģiski sociālā rehabilitācija onkoloģisko slimību skartajiem pacientiem un viņu tuviniekiem.

Vienīgā iespēja viņiem pēc slimības izslimošanas ir sanākt kopā īpašās nometnēs, kurās viņiem ir speciālas nodarbības.

Latvijā ir 75 000 cilvēku, kuri ārstējas vai beiguši ārstēt kādu onkoloģisku saslimšanu. Līdz šim ar ziedojumiem ir savākti līdzekļi vien dažām nometnēm, kurās gadā kopā var piedalīties tikai 72 cilvēki. Bet vajadzība pēc tā ir daudziem, daudziem tūkstošiem,” skaidro pieci.lv dīdžejs Toms Grēviņš.

“Man kā ģimenes cilvēkam šķiet, ka sestdien, svētdien, dodoties pēc dāvanām, uz eglēm vai pulciņiem, var nonākt gar studiju un vismaz vienu eiro noziedot,” saka Grēviņš.

Atbalsts, lai var dzīvot pilnvērtīgi

Evija Unāma ir Latvijas Radio žurnāliste un “Dod pieci” vēstniece. To, kas ir vēzis, Evija zina ļoti labi. Viņai bija vēzis. Viņa nevarot teikt nevienu sliktu vārdu par ārstēšanas laiku. Lielākais atbalsts bija māsa un darbabiedri.  Tajā pašā laikā -  brīdī, kad ārstē vēzi, tu esi tik vājš un ievainojams, ka dažkārt dzirdi tikai daļu no ārstu sacītā.

“Es uzskatu, ka pie ārsta jāiet kopā. Slimniekam ar tuvinieku. Jo viņš dzird vairāk,” saka Evija.

Viņa arī pārliecināta, ka nepieciešams psiholoģiskais atbalsts, lai cilvēks var pilnvērtīgi dzīvot tālāk. “Es taču esmu tam piemērs. Es esmu vesela!” viņa piebilst.

Pērn labdarības maratona "Dod pieci!" mērķis bija ģimenes, kurās aug bērns ar īpašām vajadzībām. Lai viņam nodrošinātu asistentu, cilvēkus aicināja ziedot piecus eiro par vienu dziesmu, kuru atskaņoja Pieci.lv ēterā. Kopā izdevās saziedot vairāk nekā 135 000 eiro

Savukārt 2014.gada nogalē, lai iepriecinātu Ziemassvētkos piecus tūkstošus vientuļo pensionāru, Latvijas iedzīvotāji akcijā “Dod pieci!” saziedoja 64 555 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti