Dod Pieci

DOD PIECI! Latvijas Valsts prezidents Egils Levits

Dod Pieci

DOD PIECI! Labdarības maratons

DOD PIECI! Toms Grēviņš sāk skriet

«Dod pieci» skrienošais DJ Toms Grēviņš sāk pirmo no septiņiem maratoniem; skrien arī Ukrainas vēstnieks

Pirmo maratona distanci labdarības akcijas "Dod pieci!" laikā piektdien, 16. decembrī, uzsācis Latvijas Radio 5 skrienošais DJ Toms Grēviņš, kuru pirmajos kilometros startā no Vecrīgas pavada arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko.

Neilgi pirms starta Grēviņš intervijā LTV1 kolēģiem pastāstīja, ka uz šādu izaicinājumu viņu motivē iespēja izdarīt kaut ko paliekošu, ne tikai uz mirkli izklaidēt auditoriju. Septiņās dienās viņš iecerējis noskriet 294 kilometrus (km), taču cer, ka pietiks spēka pieveikt vēl papildu 6 km, lai sanāk "apaļi 300".

Savukārt vēstnieks pirms starta pastāstīja, ka plāno noskriet 10 kilometrus kopā ar Grēviņu, lai solidarizētos ar Ukrainas armiju, kas šobrīd cieš šausmīgos apstākļos frontē, un Ukrainas tautu, kuri tieši šobrīd piedzīvo Krievijas uzbrukumus Kijivai.

"Gribu pateikties par jūsu upurēšanos," uzrunājot "Dod pieci!" auditoriju, sacīja Miščenko. "Kopā uzvarēsim!"

Grēviņš jau otro gadu "Dod pieci!" laikā piedalās kā skrienošais DJ, taču šogad viņš apņēmies pilnu maratona distanci jeb 42 kilometrus pievārēt septiņas dienas pēc kārtas, startējot no dažādām Latvijas pilsētām. Par katru noskrieto distanci ziedojumu fondā "ieripos" 10 000 eiro, ko ziedos dažādi Latvijas uzņēmumi. Piektdienas maratona atbalstītājs ir mājokļu attīstītājs "Bonava Latvija".

Ap plkst. 15:30 Grēviņš pēc 42 km distances pieveikšanas, skrienot pa Rīgas ielām, veiksmīgi finišējis pie "Dod pieci!" stikla studijas Vecrīgā.

Šogad "Dod pieci!" ietvaros savu sportisko varēšanu cēla mērķa vārdā centīsies parādīt arī velomaratonists Arvis Sprude. Viņš visu akcijas "Dod pieci!" nedēļu uz velotrenažiera ģenerēs ziedojumus Ukrainas bēgļu bērniem Latvijā – par katru Arvja nobraukto kilometru uzņēmums "If Apdrošināšana" solījis ziedot 5 eiro. Sportists apņēmies pieveikt 3200 km, lai pārspētu līdzšinējo pasaules rekordu 3180 km uz velosipēda. Kā atzīst Sprude, pati distance nebūšot viņa lielākais izaicinājums.

"Neparasti ir darīt to iekštelpās uz statiska trenažiera," saka Sprude.

"If Apdrošināšana" valdes priekšsēdētājs Andris Morozovs pastāstīja, ka lēmums ziedot 5 eiro par katru Arvja nobraukto kilometru izkristalizējies darbinieku aptaujā par Ziemassvētku dāvanām. "Bija patīkami redzēt, ka daudzi gribēja darīt kaut ko labu – tā mēs nonācām pie akcijas "Dod pieci!". Ir gandarījums, ka tās atdotās dāvanas kādam citam nāk atpakaļ," sacīja Morozovs. Uzņēmuma birojā blakus sportista velotrenažierim uzstādīts vēl viens, lai arī uzņēmuma darbinieki var pamēģināt kādu gabaliņu nobraukt kopā ar sportistu.

Grēviņa un Sprudes atbalstītāju ziedotās summas 22. decembrī tiks pieskaitītas kopējam "Dod pieci!" ziedojumu čekam. Visa uzņēmumu ziedotā nauda 100% apmērā nonāks Ziedot.lv izveidotajā Ārkārtas palīdzības fondā un tiks izlietota Ukrainas bēgļu ģimeņu bērnu neatliekamajām vajadzībām.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad notiek no 16. līdz 22. decembrim un ir veltīts Latvijā nonākušo ukraiņu bēgļu bērnu atbalstam. Veselu nedēļu Radio 5 – Pieci.lv dīdžeji 24/7 režīmā raidīs no īpašas stikla studijas Doma laukumā Rīgā, kur atskaņos ziedotāju izvēlētās dziesmas, dalīsies ar cilvēku pieredzes stāstiem un ekspertu viedokļiem.

Ikviens tiek aicināts ziedot naudas summu, sākot no 5 eiro, apmaiņā pret mīļāko dziesmu radio ēterā. Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur labdarības platformu "Ziedot.lv" tiks izmantoti skolas piederumu un datoru iegādei, bērnu veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, ziemas apaviem, apģērbam un citām nepieciešamām lietām.

Jau no 1. decembra ikviens var veikt ziedojumu mājaslapā dod.pieci.lv, "Circle K" degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā, bet laikā no 16. līdz 22. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus pieņems arī "Dod pieci!" stikla studijā Vecrīgā.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un ilggadējo ziedojumu partneri – labdarības organizāciju "Ziedot.lv". Maratona tiešraidei var sekot līdzi sabiedriskajos medijos – Latvijas Radio, Latvijas Televīzijā un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī projekta mājaslapā "dodpieci.lv" un "Dod pieci!" sociālo tīklu kontos. Saziedotie līdzekļi 100% apmērā tiks izmantoti ziedojuma mērķim, un projekta administrēšanas izmaksas no ziedotāju naudas netiek finansētas.

Jau devīto gadu labdarības maratons aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un sniedz atbalstu noteiktām sabiedrības grupām. Iepriekšējos gados ziedojumi novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašam vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai,  neārstējami slimu cilvēku aprūpei un speciālās pārtikas iegādei, vardarbības mazināšanai ģimenēs, kā arī vides uzlabošanai cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

"Dod pieci!" ir daļa no starptautiska projekta "Serious Request", kura ietvaros dažādās Eiropas valstīs radiodīdžeji nedēļu raida no īpašas stikla studijas, pievēršot uzmanību konkrētai sabiedrības grupai vai sabiedriski nozīmīgai tēmai. Latvijā šo tradīciju iedzīvināja Latvijas Radio 5 – Pieci.lv radošā komanda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti