Dienas ziņas

Sarūpē dāvanas bērniem Latvijā

Dienas ziņas

Siguldā Ziemassvētkus rada cilvēki ar īpašām vajadzībām

«Dod pieci!» saziedo 120 046 eiro

«Dod pieci!» rīkotāji: Par savākto naudu vēl svarīgāka ir sāktā diskusija par ģimenes nozīmi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Šā gada „Dod pieci” labdarības maratonā saziedoti 120 000 eiro ar mērķi stiprināt vecāku un bērnu attiecības. Lai gan šogad savāktā summa nesasniedz iepriekšējo gadu rekordus, akcijas rīkotāji ir pārliecināti – par naudas daudzumu svarīgāka ir diskusija, ko „Dod pieci” rosinājis sabiedrībā par to, cik kvalitatīvi pavadām laiku kopā ar ģimeni un cik liela nozīme tam būs mūsu bērnu nākotnē.  

„Šis bija visu laiku vislabākais labdarības maratons „Dod pieci”, un es esmu ļoti, ļoti lepns,” atzina Toms Grēviņš.

Svētdienas vakarā noslēdzās jau piektā labdarības akcija „Dod pieci”, ko Latvijas Radio rīko sadarbībā ar Latvijas Televīziju un organizāciju „Ziedot.lv”. Nedēļas garumā trīs dīdžeji dzīvoja stikla studijā Doma laukumā, un cilvēki varēja ziedot naudu apmaiņā pret kādu dziesmu.

Nedēļas laikā saziedotā nauda šoreiz tiks jaunas mācību programmas izveidei vecākiem, kas gaida ģimenē ienākam bērnu. 120 000 eiro ir trīsreiz mazāka summa nekā pērn, kad „Dod pieci” vāca līdzekļus bērnunamu bērnu nonākšanai ģimenēs.

Taču, kā maratona noslēgumā sacīja „Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta, šā gada „Dod pieci” ir parādījis, ka labdarībai var būt arī cita seja – ne tikai palīdzēt tam, kas jau ir pakritis, bet arī pasniegt roku pirms kritiena.

„Labdarībā esam pieraduši [cīnīties] ar sekām, dzēst ugunsgrēkus. Bet nākamais līmenis ir – palīdzēt, lai nenonāktu līdz tai problēmai. Pagājušogad kopā ar „Dod pieci” mēģinājām atrast ģimenes bērnunamu bērniem. Bet, ja šiem bērniem būtu ģimenes, kas spētu viņus mīlēt, spētu par viņiem rūpēties, viņi nekad nenonāktu bērnunamos,” uzsvēra Dimanta.

«Dod pieci!» rīkotāji: Par savākto naudu vēl svarīgāka ir sāktā diskusija par ģimenes nozīmi
00:00 / 04:15
Lejuplādēt

Šā gada „Dod pieci” labdarības maratona mērķis raisījis arī daudz neizpratnes un diskusiju sabiedrībā – kādēļ jāvāc nauda tik „miglainai”, grūti uztveramai tēmai, ja apkārt joprojām ir daudz nelaimju un grūtdieņu, kam jāpalīdz tūlīt.

„Dod pieci” šā gada vēstnesis, Latvijas Radio rīta programmas „Labrīt” ētera balss un četru bērnu tētis Jānis Ramāns uzskata – labdarības akcijām vienmēr nav „jālāpa” visi sociālās palīdzības „caurumi”, ar ko valsts netiek galā.

„Līdz šim „Dod pieci” vienmēr ir risinājis problēmas, kuras valsts un mēs, visa sabiedrība kopumā, vai nu esam ignorējuši, vai nepietiekami palīdzējuši. Un tas kļuva savā ziņā par tādu kā plāksteri, ko patiesībā ar nodokļu maksātāju naudu un labu valsts pārvaldību foršā valstī būtu jāatrisina pašiem. Un šī gada akcija vairāk bija vērsta uz to, lai mēs laika gaitā par šādu sabiedrību taptu. Tas nenotiks rīt uz pusdienlaiku.

Būs vajadzīgi gadi un varbūt pat desmitgades, lai mēs kā sabiedrība augtu un nebūtu vajadzīgi šādi plāksteri. Un tas viss, protams, sākas ar pamatu, ar to, kas katrā no mums tiek ielikts bērnībā,” sacīja Ramāns.

„Dod pieci” akcijā saziedotie 120 tūkstoši eiro caur labdarības organizāciju „Ziedot.lv” tiks veltīti mācību programmai topošajiem vecākiem. To veido atbalsta biedrība „Plecs” sadarbībā ar ģimenes psihologiem, bērnu psihiatriem un citiem nozares profesionāļiem.

Ar saziedoto naudu varētu pietikt pirmajam bezmaksas apmācību gadam. Kursus plānots sākt nākamā gada pavasarī dažādās Latvijas vietās, pastāstīja Rūta Dimanta.

““Pleca” mājaslapā būs pieejama informācija, kā vecāki var pieteikties uz šīm nodarbībām. Tās notiks dažādās nevalstiskajās organizācijās visā Latvijā sadarbībā ar pašvaldībām. „Pleca” iniciatīvai ir atsaukušās daudzas citas organizācijas, kā „Dardedze”, „SOS ciemati” un citas. (..) Ir domāts, ka nākotnē tā kļūs par pašsaprotamu lietu – kad ģimenē ienāk bērniņš, mēs mācāmies ne tikai to, ko pirmajā dzīves gadā drīkst vai nedrīkst dot ēst vai kādas zāles var lietot, bet mēs kā apzinīgi vecāki arī zinām, kādas ir bērna emocionālās vajadzības,” skaidroja Dimanta.

Jauno vecāku atbalsta programmai varēs ziedot arī pēc labdarības maratona „Dod pieci” beigām.

Un, lai palīdzība aizsniegtos arī līdz ģimenēm, kas par šo programmu caur sabiedriskajiem medijiem neuzzinās, rīkotāji plāno sadarboties ar vietējiem sociālajiem dienestiem un cilvēkus ar zemākām sociālām prasmēm uzrunāt īpaši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti