Panorāma

LTV žurnālisti saņem «Žurnālistikas cerības» balvu

Panorāma

Policisti ielās kļūs redzamāki

Būt kopā ar bērnu nav viegli

«Dod pieci» ekspertu diskusija: būt par labu mammu un tēti ir jāmācās

Līdz labdarības maratona “Dod pieci” sākumam vairs tikai 11 dienas. Šogad daudz diskusiju raisa maratona mērķis – ziedojumu vākšana, lai veidotu jauno vecāku apmācību programmu un aicinātu ģimenes šos kursus apmeklēt. Piektdien, 6.decembrīm publiskā diskusijā visi iesaistītie speciālisti skaidroja, kāpēc būt par labu mammu un tēti ir jāmācās.  

Brīnišķīga sociālā reklāma, lai atgādinātu, ka bērns ir vissvarīgākais, bet kāpēc tam vēl ziedot piecus eiro? Tas taču tāpat ir skaidrs, kāpēc jāapmeklē kursi? Šādus jautājumus sociālajos tīklos šogad uzdod daudzi.

Viena no šī gada “Dod pieci” vēstnesēm psiholoģe, ģimenes psihoterapeite Andrija Likova uzskata, ka arī būt par labiem vecākiem var iemācīties. Tieši viņa nebaidījās atklāt to, kas patiesībā notiek Latvijas bērnunamos, īpaši Jelgavā un iekustināja “Sistēmas bērnu” kustību.

“Mēs pēdējos divus gadus esam strādājuši ar attiecībām. Iepriekšējais “Dod Pieci” bija veltīts tam, lai bērni nonāktu ģimenē no bērnunamiem, un šis ir tas dabīgais turpinājums, ka mēs varam akceptēt, ka bērns ir vērtība un attiecības ir vērtība, un emocionālā labsajūta ir vērtība. Un es piekritu uzreiz,” atzina Likova.

Viņa būs darba grupā, kas izstrādās mācību programmu ģimenēm. Sākotnēji kursus piedāvās tiem, kas mazuli gaida vai kam jau ir bērns līdz gada vecumam, bet vēlāk paplašinās programmu, apmācot arī pusaudžu vecākus.

Pērn līdzīgus kursus par bērna emocionālo audzināšanu apmeklēja 300 vecāki. Gadā dzimst aptuveni 20 000 bērnu, un mērķis ir piedāvāt izglītību pēc iespējas vairāk tētiem un mammām.

“Vecāki veido bērnu. Un ir jāiegulda viņos, lai viņi būtu viszinošākie un spētu veidot bērnus, citādi mēs runājam par sekām - terapijām, bērnunamiem, uzvedības problēmām, kas rodas no tā, ka vecāki nepieiet pareizi,” skaidroja atbalsta programmas „Plecs” stratēģiskais vadītājs Jānis Erts.

Labdarības organizācijas “ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta savukārt norādīja, ka medija uzdevums pacelt kādu tēmu, jo palīdzēt risināt problēmas var dažādi – gan ar ziedojumiem, gan ar izglītības programmas ieviešanu. Un šogad mēs skatāmies augstāk, esam pionieri un celmlauži, un tas ne vienmēr ir viegli, atzina Dimanta.

Labdarības maratona “Dod pieci” starts tiks dots 17.decembrī, un nedēļu stikla studijā Doma laukumā trīs radio dīdžeji strādās, lai atskaņotu tikai klausītāju izvēlētas dziesmas. Bet katru ziedotie pieci eiro nozīmēs pusstundu praktisku un psiholoģisku apmācību vecākiem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti