Panorāma

Policija sākusi pārbaudīt draudzi Jelgavā

Panorāma

Atstādina Valsts zemes dienesta ģenerāldirektori

«Dod pieci!» līdz šim saziedoti 73 543 eiro

«Dod pieci!» aģents Čiekurmens: Informācijas trūkums par paliatīvo aprūpi ir nepieņemams

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Informācija trūkums par paliatīvo aprūpi ir nepieņemams, uzskata "Dod pieci!" īpašais aģents Čiekurmens jeb Rafaels Ciekurs. Viņš arī pats ir mediķis, un labdarības maratona laikā dodas uz slimnīcām, lai teiktu paldies mediķiem par viņu darbu.

Ciekurs un viņa kolēģi no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta redz to, cik šī gada ziedojumu tēma - paliatīvā aprūpe - ir akūta un svarīga.

"Ļoti bieži mēs sastopamies ar to, ka cilvēki ir izmisumā, pilnīgā izmisumā. Man pašam viss šis, neskatoties uz to, ka esmu šeit, lai vāktu ziedojumus, man pašam ir smagi, psihoemocionāli smagi. Neviens cits kā mēs sastopamies ar šiem cilvēkiem, redzam, kā sapūst savās gultās, ir vieni, pamesti, nav saņēmuši palīdzību. Miruši savās gultās. Un tie skati iesēžas uz mūžu!" stāstīja Ciekurs.

Viņš uzskata, ka tas ir absurdi – slimnīcā izdodas uzlabot pacienta stāvokli, bet pēc tam viņš tiek izrakstīts un atkal ir izmisuma zonā – mājās. Tuviniekiem tur pēkšņi jāmācās tikt galā ar zondēm, pieaugušo autiņbiksēm un zāļu ievadīšanu. 

"Šis informācijas trūkums, nepieņemama lieta. Ja nav radinieku vai mediķis, tad tas ir ļoti skumji. Nebaidīšos teikt – Latvijā gandrīz nav paliatīvas aprūpes, jo tas mazumiņš, kas ir, tas ir minimāli, un ar to ir par maz. Ir mums tādas pašvaldības, kur nav gandrīz ne santīms sociāliem aprūpētājiem naudas," norādīja Ciekurs.

"Labdarības akcijā mēs veicinām domāšanu par lietām, kas ir smagas. Mēs spēsim mainīt situāciju," ir pārliecināts labdarības maratona vēstnesis.

Līdz ceturtdienai labdarības maratonā "Dod pieci!" saziedoti 73 543 eiro. Visa šī nauda tiks tiem, kuri sava mūža nogalē un nespēkā ir pelnījuši cilvēcīgu mūža noslēgumu.

KONTEKSTS

Ik gadu labdarības maratons "Dod pieci!" aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Ziedojumi līdz šim ir novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašām vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, kā arī jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai.

Labdarības maratonu “Dod pieci!” jau sesto gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti