Dobeles traģēdijas lietā ministrija pārkāpumus sociālā dienesta darbā neatrod

Izvērtējot sociālā dienesta darbu saistībā ar Dobeles traģēdiju, kur pēc vecāku nāves, iespējams, narkotiku pārdozēšanas dēļ četri mazi bērni nedēļu pavadīja aizslēgtā dzīvoklī, Labklājības ministrija (LM) pārkāpumus nav konstatējusi. LM secināja jau iepriekš ekspertu pausto, ka sadarbība starp institūcijām nav pietiekama.

Pārbaude par sociālā dienesta darbu ir noslēgusies, un LM secinājusi, ka dienestā ģimenei nodrošināts secīgs un mērķtiecīgs atbalsts, kas vērsts ne tikai uz tās pamatvajadzību nodrošināšanu minimālā līmenī, bet arī uz ģimenes sociālās funkcionēšanas spēju pilnveidošanu. Dienests ar konkrēto ģimeni ir strādājis kā ar augsta sociālā riska ģimeni.

Egils Zariņš: Pāslaik tiek strādāts pie sadarbības bērnu tiesību nodrošināšanā

  „Skaidri redzams, ka darbs tika veikts, taču traģēdija, kā mēs zinām, ir notikusi. Konstatēts, ka nepieciešams pilnveidot kopējo risku apzināšanas procesu," norāda ministrijas pārstāvis Egils Zariņš. Regulējums šajā jomā esot pietiekams, tas arī darbojas, konkrētajā gadījumā arī sociālais dienests strādājis normāli un pārkāpumi nav konstatēti. 

  Taču problēma ir sadarbības trūkumā starp institūcijām. "Piemēram, ģimenē tēvs bija atstādināts ar tiesas lēmumu no ģimenes, viņš nedrīkstēja ģimenei tuvoties, bet tajā pašā laikā viņš tajā ģimenē bija. Tiesa, par to, ka tāds lēmums pieņemts, ziņoja policijai. Bet policijai, ja tā ievēro tikai to, kas tai rakstīts normatīvajos dokumentos, par to nav jāziņo sociālajam dienestam un bāriņtiesai, kas, protams, nav pareizi. Līdz ar to veidojas informācijas un sadarbības pārrāvumi.

  Pašlaik tiek strādāts pie sadarbības un savstarpēju rīcību koordinēšanas bērnu tiesību nodrošināšanā,” sacīja Zariņš.

  Janvāra sākumā plaši izskanēja ziņas, ka Dobelē trīs mazi bērni pavadīja vismaz nedēļu dzīvoklī, kur atradās viņu mirušie, visticamāk, narkotikas pārdozējušie vecāki un kur nomira deviņus mēnešus vecā māsiņa, ļoti iespējams, no bada. Notikums uzjundīja jautājumus par pašvaldību sociālo dienestu un tiesībsargājošo iestāžu darbu. Tāpat Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija vērsusies bāriņtiesā un pašvaldībā, lūdzot izvērtēt vienas bāriņtiesas locekles rīcību.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti