Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Londonā top «Kūka 100»

Skolēni stāda pašu audzētus ozolus

Dobeles skolēni Lejasstrazdu parkā iestāda simt pašu audzētu ozolu

Pašlaik vizuāli ne pārāk pievilcīgais parks Dobeles novada Lejasstrazdos ir nozīmīga vēstures liecība. Pagājušā  gadsimta trīsdesmitajos gados šeit atradusies daļa no Eduarda Peizes saimniecības, kas tolaik atzīta par vienu no  modernākajām visā Latvijā. Lielajā talkā Lejasstrazdos sabraukuši Dobeles 1. vidusskolas devītklasnieki, kuri vēlas vietas atdzīvināšanai dot arī savu ieguldījumu, iestādot simt pašu audzētu ozolu.

No saimniecības nosaukuma ''Lejas Strazdi'' arī cēlies ciema nosaukums. Dobeles pagasta pārvaldniece Dace Škorņika stāsta, ka saimniecības platība pārsniedza 109 hektārus, no kuriem liela daļa bija lauksaimniecības zeme. Arī parkā, kur stādīti ozoli, bijusi viņu zeme.

Skolēni kopīgi lasīja zīles, veda uz skolu, stādīja un ar interesi vēroja, kas sanāks. "Jā bija diezgan interesanti," saka vidusskolniece Sindija. 

No ozolzīļu lasīšanas līdz  brīdim, kad zemē iegulst stādiņš, ir pagājuši trīs gadi. Vēl daudz gadu desmitu paies, līdz tas kļūs par varenu ozolu, bet gan skolotāji, gan skolēni uzskata, ka  ieguvums no šāda darba ir krietni lielāks nekā no ierastās atkritumu vākšanas.

Vidusskolas audzēknis Ēriks saka, ka pašam vairāk gribējies piedalīties un bijis interesanti kaut ko izdarīt kopīgi. Viņš nešaubās, ka atbrauks arī apskatīties, kā ozoli aug, jo no Dobeles tas nav tālu.

Dobeles 1.vidusskolas direktora pienākumu izpildītājs Egils Reinšmits piebilst, ka pats tāpat kā lielāka daļa latviešu ir nācis no laukiem un arī koki viņam ir tuvi. "Tāpēc  es to ar prieku atbalstu," pozitīvi noskaņots ir direktors. "Jo mums Latvija būs zaļāka, jo paši mēs līdz ar to zaļumu tādi labsirdīgāki un labāki kļūstam."

Lielā talka šogad notika jau desmito reizi. Tās idejas autore ir rakstniece Anna Žīgure, kura vēlas, lai Latvija kļūt par  zaļāko un tīrāko valsti visā Baltijas reģionā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti