Dobeles policisti likvidē divas marihuānas audzētavas

Šā gada jūlija sākumā Valsts policijas Dobeles iecirkņa kriminālpolicija likvidēja divas marihuānas audzētavas – Penkules pagastā Dobeles novadā un Ķeguma novadā, Ķegumā, paziņojumā medijiem informēja policijas Zemgales reģiona pārvalde.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros kratīšanas laikā neapdzīvotas privātmājas teritorijā speciāli ierīkotā siltumnīcā policisti atsavināja 69 marihuānas augu stādus un 54 nesen iestādītus jaunus augu stādus.

Kopumā policisti atsavināja 2045 gramus neizžāvētas marihuānas.

Veicot tālākās izmeklēšanas darbības, policisti likvidēja vēl vienu marihuānas audzētavu Ķegumā, kura bija speciāli ierīkota privātmājā un blakus esošajā siltumnīcā.

Kratīšanas laikā privātmājā policisti atsavināja 16 marihuānas augu stādus un siltumnīcā – 5 marihuānas augu stādus.

Policisti atsavināja arī vairākus iepakojumus ar jau izžāvētu zaļganbrūnu augu valsts izcelsmes vielu.

Par šo nodarījumu izdarīšanu policisti aizturēja 1973. un 1994. gadā dzimušus vīriešus. Aizturēšanas brīdī, pie 1994. gadā dzimušā vīrieša, kurš ir arī narkotisko vielu lietotājs, policisti atsavināja 2,7317 gramus izžāvētas marihuānas.

Visas izņemtās vielas ir nosūtītas uz ekspertīzi. Abiem vīriešiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Izmeklēšanas laikā tiks pārbaudīta abu vīriešu saistība arī ar citu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

Uzsākts kriminālprocess par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu lielās platībās vai ja to izdarījusi organizēta grupa, par ko var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tāpat uzsākts kriminālprocess “par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt”, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti