Sadaļas Sadaļas

Dobeles novadā uziet nelegālu suņu audzētavu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) sadarbībā ar Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldi, veicot kontrolpirkumu kādā īpašumā Dobeles novadā, atklājis nelegālu Kaukāza aitu šķirnes suņu audzētavu ar 30 dažāda vecuma suņiem.

PVD Dienvidzemgales pārvaldes vadītājs Jānis GrosbārdisPaula Dēvica

Pārbaudē konstatēti ar dzīvnieku tirdzniecību saistīti pārkāpumi. Kontrolpirkumā iegādātais kucēns nebija reģistrēts Lauksaimniecības datu centrā (LDC), veicot pirkumu, netika izsniegti darījumu apliecinoši dokumenti, kā arī par tirdzniecību ar mājas dzīvniekiem nebija informēts PVD.

Pārbaudē atklājies, ka ne tikai kontrolpirkumā iegādātais kucēns, bet arī vairāki citi suņi nav reģistrēti LDC. Tāpat konstatēts, ka trim dzīvniekiem īpašnieks pašrocīgi veicis neatļautu ausu apgriešanu, kas ir traktējama kā cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem, jo Latvijā šādu manipulāciju drīkst veikt medicīniskos nolūkos un tikai praktizējošs veterinārārsts, nevis pats dzīvnieka īpašnieks.

Par konstatēto uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā pret divām fiziskām personām.

Šobrīd turpinās apstākļu noskaidrošana un papildus materiālu ievākšana. Par konstatētajiem pārkāpumiem maksimālais sods par to fiziskai personai ir 3500 eiro.

PVD norādīja, ka ar dzīvnieku pavairošanu un tirdzniecību drīkst nodarboties personas, kuras ir apmācītas dzīvnieku labturības jomā, nodrošinot vairāku normatīvajos aktos noteiktu prasību izpildi, tostarp:

  1. vienam dzīvniekam nedrīkst būt vairāk par vienu mazuļu metienu gadā;
  2. suņiem jābūt čipotiem un reğistrētiem LDC; šķirnes dzīvniekiem jābūt ierakstītiem Latvijā reģistrētas šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzētāju organizācijas ciltsgrāmatā;
  3. kucēnam, kas tiek pārdots, jābūt reģistrētam LDC uz atsavinātāja vārda; notiekot īpašnieka maiņai, dzīvnieks jāpārreģistrē, LDC reģistrā norādot jauno īpašnieku;
  4. dzīvniekiem jābūt vakcinētiem pret trakumsērgu;
  5. suni kopā ar mājas (istabas) dzīvnieka pasi jaunajam īpašniekam var atdot ne ātrāk kā pēc dzīvnieka astoņu nedēļu vecuma sasniegšanas; kaķi un mājas sesku kopā ar vakcinācijas apliecību – ne ātrāk kā pēc desmit nedēļu vecuma sasniegšanas;
  6. par tirdzniecību ar mājas (istabas) dzīvniekiem jāinformē PVD.

Ja nav plānots nodarboties ar dzīvnieku pavairošanu un tirdzniecību, lai nepieļautu dzīvnieku nekontrolētu vairošanos, dzīvnieku iesaka sterilizēt vai kastrēt.

PVD aicina arī pircējus būt uzmanīgiem – iegādājoties suni, pārliecināties, ka dzīvnieks ir sasniedzis nepieciešamo vecumu, ka tas ir čipots un reģistrēts LDC, ka dzīvniekam veiktas visas nepieciešamās vakcinācijas un līdzi tiek doti pavaddokumenti. Turklāt, lai pretenziju gadījumā varētu pierādīt pirkuma faktu, jābūt pirkumu un maksājumu apliecinošam dokumentam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt