Dobeles novada iepirkumu komisijas vadītāju tur aizdomās par kukuļņemšanu un kukuļa legalizēšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) tur aizdomās Dobeles novada iepirkumu komisijas priekšsēdētāju Lailu Šereiko par iespējamu kukuļņemšanu un kukuļa legalizēšanu. Lietā veiktas desmit kratīšanas.

KNAB informēja, ka izmeklēšanas darbību rezultātā ieguvis ziņas, ka amatpersona, iespējams, pieņēmusi no uzņēmēja kukuli ne mazāk kā 4500 eiro apmērā, kuru pēc tam legalizējusi.

Kriminālprocesā aizturētas četras personas, kuras atbilstoši kriminālprocesa normām atzītas par aizdomās turētajām. Visas aizturētās personas šobrīd ir atbrīvotas no īslaicīgās aizturēšanas vietas, piemērojot ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus: aizliegumu izbraukt no valsts, aizliegumu tikties ar noteiktām personām. Valsts amatpersonai papildus piemērots drošības līdzeklis: noteiktas nodarbošanās aizliegums.

Saistībā ar šo lietu 15. jūlijā KNAB veica neatliekamās kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā desmit kratīšanas.

Kriminālprocess sākts par kukuļa nodošanu valsts amatpersonai, kukuļa pieņemšanu un par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Detalizētāku informāciju par konkrēto kriminālprocesu KNAB sola sniegt, līdzko tas būs iespējams, nekaitējot izmeklēšanas interesēm.

Savukārt

saskaņā ar LSM.lv rīcībā esošo informāciju KNAB par kukuļņemšanu tur aizdomās Dobeles novada iepirkumu komisijas priekšsēdētāju Lailu Šereiko,

kura, iespējams, šogad no janvāra līdz jūlijam pieņēma kukuļus no SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" par šķēršļu nelikšanu un “atbalstu” iepirkumu procedūrās novadā.

Šereiko esot pieņēmusi kukuļus no "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" dažādu materiālu labumu veidā. Birojam ir aizdomas, ka Šereiko pieņēmusi ne mazāk kā 2000 eiro vērtas tirdzniecības centra "Rīga Plaza" dāvanu kartes. Tāpat KNAB ir aizdomas, ka

šonedēļ Jelgavā automašīnā Šereiko no "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" un "Igate Būve" valdes locekļa Madara Radžeļa pieņēma kukuli 2500 eiro apmērā.

"Firmas.lv" dati liecina, ka SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" pieder SIA "Igate-M", kurā 50% kapitāldaļas pieder Radželim, 40% - Mārim Peilānam, bet 10% - Evai Peilānei. "Firmas.lv" nav pieejams "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" 2018. gada pārskats, bet 2017. gadā uzņēmums strādājis ar 24,6 miljonu eiro apgrozījumu un 600 000 eiro peļņu. Radželis un Peilāns arī ir norādīti kā patiesie labuma guvēji ceļu būves uzņēmumā, vēsta LETA.

Arī SIA "Igate Būve" 100% kapitāldaļas pieder "Igate-M". "Igate Būve" pērn strādāja ar 3,1 miljona eiro apgrozījumu un 215 650 eiro peļņu.

Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā atrodamā informācija liecina, ka "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" regulāri piedalās un uzvarējusi dažādu pašvaldību un valsts uzņēmumu rīkotajos iepirkumos.  "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" šogad uzvarējusi Jūrmalas, Tērvetes novada, Auces novada, Olaines novada, Jelgavas domes un valsts uzņēmumu iepirkumos.

Dobeles novadā "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" šogad ieguvusi 35 760 eiro līgumu Dobeles novada pašvaldības uzņēmuma "Dobeles komunālie pakalpojumi" pasūtījumā par karsta asfaltbetona iegādi.  Savukārt pērn jūlijā "Igate Būve" uzvarēja 169 748 eiro vērtā iepirkumā par estrādes izbūvi Penkules pagastā.

Pērn maijā "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" ieguva 1 678 893 eiro lielu līgumu Dobeles pašvaldības rīkotajā iepirkumā par Spodrības ielas posma pārbūvi.

Pagājušā gada februārī "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" uzvarēja 1 078 017 eiro lielā pašvaldības iepirkumā par Lauku ielas posma pārbūvi Dobelē. Pērn februārī šis pats uzņēmums ieguva 926 192 eiro lielu līgumu par tiesībām izbūvēt Katoļu un Bīlenšteina ielu Dobelē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti