Dienas ziņas

Mikrouzņēmuma nodokļa paaugstinājums

Dienas ziņas

Suminās konkursa “Senču aicinājums” uzvarētājus

Dobeles mājražotāji sāk sadarbību ar vietējo lielveikalu

Dobeles mājražotāji sāk sadarbību ar vietējo lielveikalu

Pagājušā gada nogalē Jelgavas novada mājražotāji atvēra savu veikaliņu, bet šogad sekmējušies arī dobelnieku centieni - noslēgta vienošanās ar vietējo  lielveikalu tīklu, kurā divas reizes mēnesī notiks mājražotāju tirdziņi. Līdz ar izmaiņām Pārtikas aprites likumā, kas paredz, ka mājražotāju izaudzētos zaļumus drīkstēs tirgot lielveikali, sāktas sarunas par šādu sadarbību.

Atverot vienīgā Latvijas uzņēmēju lielveikala durvis Dobelē, skatam paveras gan pašu rokām ražotas konfektes, gan glīti maizes kukulīši, kas cepti īstā maizes krāsnī, tomātu sēklas un dažnedažādas citas preces. Mājražotāji par radušos iespēju tirgot savu produkciju lielveikalā ir gandarīti.

Tomātu kolekcionāre Austra Zaļuma priecājas, ka var tirgoties telpās, siltumā. Maizniekzellis Jānis Kurpnieks gandarīts, ka maizei uzrodas jauni pircēji: „Cilvēku grupas sadalās. Ir cilvēki, kuri neiet uz tirgu, ir cilvēki, kuri iet tikai uz tirgu, un šeit es sastopu jaunus cilvēkus, kuri pirmoreiz redz, ka ir tāda Tērvetes maize.”

Sadarbība ar lielveikalu eksperimentālā kārtā uzsākta pagājušā gada nogalē, bet jau šī gada sākumā noslēgts pastāvīgs sadarbības līgums. Idejas autore mājražotāja Ilona Zaķe nosmej, ka viss notiek tā, kā tam jānotiek. Sākumā gribējuši sekot jelgavnieku piemēram -apvienoties kooperatīvā un  atvērt savu veikaliņu, bet, neatraduši   atbalstu novada domē, sadūšojušies un gājuši meklēt citu iespēju:

„Mēs pa maziem, maziem solīšiem, pagaidām mēs paliekam šeit pat un attīstāmies citos veikalu „Top” tīklos, piemēram, Bauskā. Patreiz jau viss tur notiek, tiek meklēti cilvēki, kuri gribētu tur tirgoties.”

Līdz ar grozījumiem Pārtikas aprites likumā uzsāktas arī sarunas par mājražotāju produkcijas iekļaušanu lielveikala sortimentā.

„Tāpēc ir kooperācija. Ja iet iekšā veikalu ķēdēs, ir jānodrošina regularitāte un apjoms, un tāpēc šobrīd notiek tā apzināšana, kas ko ražo, cik ražo. Patreiz ir atrastas piecas saimniecības, ar kurām varētu būt pārrunas par svaigo produktu piegādi veikalam,” stāsta Latvijas Lauku konsultāciju centra Dobeles nodaļas uzņēmējdarbības konsultante Raimonda Ribikauska.

Mājražotāju tirdziņi šajā lielveikalu ķēdē gan Dobelē, gan Bauskā notiks divas reizes mēnesī.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti