Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

KNAB aizdomās par kukuļņemšanu aiztur Dobeles pašvaldības darbinieci

Dobeles korupcijas lietā aizdomās turētā amatpersona turpinās darbu pašvaldībā

Dobeles novada domes Iepirkumu komisijas priekšsēdētāja Laila Šereiko, kuru Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) tur aizdomās par kukuļņemšanu un kukuļa legalizēšanu, atcelta no darba iepirkumu komisijā. Tiesa, pilnībā no amata domes struktūrās Šereiko nav atstādināta. Viņa turpina pildīt pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājas amata pienākumus.

KNAB aizdomās par kukuļa pieprasīšanu, kukuļa došanu un nelegāli iegūtas naudas legalizāciju bija aizturējusi četrus cilvēkus. Visi aizturētie atzīti par aizdomās turamajiem. Viena no tiem – Dobeles novada domes amatpersona, pašvaldības Iepirkumu komisijas vadītāja Šereiko, liecina portāla LSM.lv rīcībā esošā informācija.

"KNAB  izmeklēšanas darbību rezultātā ieguva ziņas, ka viena no Dobeles novada domes amatpersonām ir, iespējams, pieņēmumusi kukuli no uzņēmuma amatpersonām un pēc tam to, iespējams, legalizējusi. Visas šīs aizturētās personas šobrīd ir atbrīvotas no īslaicīgās aizturēšanas vietas, un tām ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi," sacīja KNAB preses pārstāve Agita Antonāne.

Šajā lietā aizdomās turētajām personām noteikts aizliegums izbraukt no valsts, aizliegums tikties ar noteiktām personām. Amatpersonai papildus piemērots drošības līdzeklis: noteiktas nodarbošanās aizliegums.

Piektdien, 19. jūlijā, Šereiko gan bija darbā.

"Mēs esam vakar saņēmuši KNAB vēstuli par drošības līdzekļa piemērošanu, kur viņi informē, ka ir sākts kriminālprocess mūsu pieminētajai darbiniecei. KNAB pārstāvji arīdzan, nosūtot lēmuma izrakstu, lūdza veikt darbības, tāpēc vakar izdevām rīkojumu, ka uz laiku apturējām Lailas Šereiko darbību iepirkumu komisijā," stāstīja Dobeles novada domes izpilddirektors Agris Vilks.

Tiesa, pilnībā no amata domes struktūrās Šereiko nav atstādināta. Viņa turpina ieņemt Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājas pienākumus. Dome darbiniecei uzticoties un no darba neatlaidīs, līdz netiks pierādīta viņas vaina.

Citi pašvaldības darbinieki aizturēti neesot. Vilks atzina – no KNAB saņemtie materiāli liecina, ka, iespējams, nelikumīgie maksājumi, šā gada sākumā saņemti no būvuzņēmumiem "Igate Būve" un "Ceļu būvniecības sabiedrības "Igate"".

Portāla LSM.lv rīcībā esošā informācija liecina – KNAB ir aizdomas, ka Dobeles novada iepirkumu komisijas priekšsēdētāja Šereiko no šā gada janvāra līdz jūlijam pieņēmusi kukuļus par šķēršļu nelikšanu un "atbalstu" iepirkumu procedūrās novadā. Šereiko esot pieņēmusi kukuļus no "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" dažādu materiālu labumu veidā.

KNAB ir aizdomas, ka Šereiko pieņēmusi ne mazāk kā 2000 eiro vērtas tirdzniecības centra "Rīga Plaza" dāvanu kartes. Tāpat KNAB ir aizdomas, ka šonedēļ Jelgavā automašīnā Šereiko no "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" un "Igate Būve" valdes locekļa Madara Radžeļa pieņēma kukuli 2500 eiro apmērā. 

Radželis gan komentārus sniegt nevēlējās. Arī citi uzņēmuma pārstāvji par to runāja izvairīgi.

"Patiesībā man īsti daudz nav ko komentēt, jo tas ir kā uzzināt no citiem, ko es esmu darījis tad un tad. Plus vēl saprast, kāpēc tie citi ir pateikuši, ka es esmu darījis to un to. Īsāk sakot, komentāru nav, jo mēs mēģinām saprast, par ko ir stāsts.

Nevēlamies nekādas sazvērestības teorijas paust, jo tādu mums arī nav un nekādas procesuālas darbības arī pie mums nav bijušas," sacīja "Ceļu būvniecības sabiedrības "Igate"" pārstāvis Jānis Stundiņš.

Ja aizdomās turēto vaina tiks pierādīta, viņiem var draudēt līdz pat piecu gadu ieslodzījums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti