Panorāma

V. Zelenskis apmeklējis Harkivu

Panorāma

Mūžībā devusies aktrise Ausma Ziedone-Kantāne

Novērtē, ka izdevies piesaistīt speciālistus

«Dobeles dzirnavniekā» darbu atrod 16 ukraiņi

Latvijas lielākajā pārtikas ražotājā – uzņēmumā "Dobeles dzirnavnieks” – līdz šim darbu atraduši 16 Ukrainas kara bēgļi. Vairāki no viņiem strādā tieši tajā pašā jomā kā dzimtenē, piemēram, laboratorijā vai graudu pārstrādē. Uzņēmumā ļoti novērtē to, ka izdevies piesaistīt augsta līmeņa speciālistus. Lai ukraiņi labāk iejustos, daudzi no 400 darbinieku lielā kolektīva bēgļiem palīdz tīri praktiski – aizved uz banku atvērt kontu vai dodas līdzi sunim pie vetārsta.

Tieši to pašu, ko tagad “Dobeles dzirnavnieka” laboratorijā, Olga Borisova darīja arī lielā ražotnē Harkivā. Uz Dobeli pārtikas tehnoloģi atveda darbs. Bēgot no kara, viņa gribēja strādāt savā arodā.

Pārtikas tehnoloģe Olga Borisova no Ukrainas

"Šeit es strādāju pārtikas kvalitātes laboratorijā. Tā ir kvalitātes kontrole, ražotās produkcijas pārbaude, un tas ir kaut kas ļoti tuvu tam, ko es darīju tur," saka Olga.

Uz Dobeli sieviete pārcēlusies ar abām meitām skolniecēm un labradoru Maiku.

"Sunim arī ļoti patīk, viņš ātri pierada, un viss ir labi. Nesūdzas," smej Olga

"Maza, mierīga, skaista pilsētiņa. Tiesa, nav daudz vietu, kur staigāt. Bet tā – visur skaisti, daba. Labi," atzīst Olgas meita Ira.

Ira nākamnedēļ saņems liecību skolā Latvijā. Atzīmes esot labas, sākums gan nebija viegls. Dobelē nav nevienas krievu skolas.

"Bija grūti, jo es neko nesapratu, un te krieviski slikti saprot. Tagad pieradu un ir arī draugi," stāsta Ira.

"Labi uzņēma gan bērni, gan skolotāji, ātri adaptējās un mācās valodu. Ar dzīvesvietu palīdzēja uzņēmums," paskaidro Olga.

Un šis bija viens no grūtākajiem uzdevumiem, jo atrast dzīvesvietas tik daudzām ģimenēm bijusi neiespējamā misija. Dobelē trūkst īres dzīvokļu. Talkā nāca uzņēmumā strādājošie.

Kopā izmitinātas 11 ģimenes ar 14 bērniem, trim kaķiem un jau satikto suni Maiku.

"Mēs sarūpējām lietas, iekārtojām mājokļus, skrūvējām mēbeles, iekārtojām bērnus skolās, nokārtojām formalitātes, vedam uz banku atvērt kontus, kas mums liekas pašsaprotamas lietas," stāsta “Dobeles dzirnavnieka” vadības asistente Aiga Stabulniece.

Uzņēmumā strādā 400 darbinieki, 16 no viņiem ir ukraiņi. Īpašs prieks esot par augstas raudzes speciālistiem, tādiem kā Olga.

"Graudu pārstrādes operatora amatā saņēmām teju gatavu darbinieku. Par šiem cilvēkiem ir vislielākais prieks, bet visiem pārējiem mācām, atbalstām. Mēs esam Dobelē lielākais uzņēmums, un tā ir mūsu sociālā atbildība – palīdzēt, rūpēties par viņu integrāciju," norāda “Dobeles dzirnavnieka” personāla vadītāja Dace Rozenlauka.

Bet Olgas ģimenei pēc divu miljonu iedzīvotāju pilsētas Harkivas Dobele liekas neticami maza.

"Ja salīdzina ar Harkivu, ir vairāki plusi. Ļoti mājīga, ļoti zaļa un te ir ļoti labi cilvēki," saka Olga."Ievērojām daudz ceriņu un nedēļas nogalē dosimies uz ceriņu dārzu."

Labradors Maiks ar saimniecēm

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti