Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Mudina Rīgas domi skaidrot atkritumu apsaimniekošanas kārtību

Panorāma

Panorāma

Dobeles dome un būvnieks pauž pārsteigumu par KNAB izmeklēšanu

Dobeles dome un būvnieks pauž pārsteigumu par KNAB izmeklēšanu (precizēts)

Dobeles novada domes iepirkumu lietā kratīšanas veiktas arī ceļu būvniecības sabiedrībā “Igate”. To Latvijas Televīzijai apstiprināja pašā uzņēmumā, lai arī iepriekš tas darbinieku pratināšanu un citu procesuālo darbību veikšanu uzņēmumā noliedza. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) interesi būvnieks dēvē par pārsteigumu, un līdzīgu viedokli pauž arī Dobeles novada domē, kurā par kukuļņemšanu aizdomās turētā darbiniece darbu aizvien turpina.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs jūlija vidū sāktajā kriminālprocesā par iespējamu kukuļošanu Dobeles novada domes iepirkumos veica 10 kratīšanas, toskait arī novada domes Attīstības un plānošanas daļas vadītājas un arī Iepirkumu komisijas priekšsēdētājas Lailas Šereiko kabinetā.

KNAB atzinis Šereiko par aizdomās turēto un liedzis viņai turpināt darbu Iepirkumu komisijā.

Bet novada Attīstības nodaļu Šereiko vēl aizvien vada.

Tiesa, pirmdien viņa darbā nebija sastopama, jo viņai ir slimības lapa.

Domes izpilddirektors Agris Vilks atzīst, ka paskaidrojumi no Šereiko vēl nav prasīti un iemeslu liegt viņai vadīt novada Attīstības un plānošanas nodaļu pašvaldības vadība nesaskata. “Tas ir arī pieļaujami, to arī pats KNAB neaizliedz viņai. Ja būs pamats aizdomām, mēs rīkosimies un domāsim savādāk. Šobrīd mums nav pamata neuzticēties,” sacīja Vilks.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja ieskatā Šereiko kā Iepirkumu komisijas priekšsēdētāja varētu būt pieņēmusi vismaz četrarpus tūkstošus eiro lielu kukuli, daļu no kura pēc tam legalizējusi.

Precizēts “Igates” valdes locekļa Radžeļa vārds – Madars, nevis Māris.

Kukuļa devējs varētu būt “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, kas gan vēl pagājušās nedēļas beigās noliedza, ka uzņēmuma telpas būtu kratītas vai darbinieki pratināti. Uzņēmuma vadību LTV satikt neizdevās, bet “Igates” sabiedrisko attiecību pārstāvis Jānis Stundiņš vairs nenoliedz KNAB interesi par vairākiem uzņēmuma darbiniekiem, tostarp “Igates” valdes locekli Madaru Radželi.

Darbinieks gan neesot zinājis par KNAB kratīšanu:

“Tā ārpus darba laika. Ja es nekļūdīšos, iespējams, pat naktī. Tāpēc neviens neko nezināja.

Mūsu kolēģi, kas bija iesaistīti šajā procesā, viņi tik godprātīgi pildīja likumu un nevienam neteica par to lietvedību un pirmstiesas procesu, ka pat kolēģi, mēs tiešām uzzinājām, kas ar mūsu uzņēmumu kaut kur notiek,” skaidroja Stundiņš.

Uzņēmuma pārstāvis gan nevarēja apstiprināt, vai visas kriminālprocesā aizdomās turētās privātpersonas ir no “Ceļu būvniecības sabiedrības “Igate””. Bet kukuļošanu uzņēmumā noliedz un uzsver – tas piedalās ļoti daudzos iepirkumos: “Ja skatās Dobeles perspektīvā, ne jau mēs vienīgie esam tur vinnējuši tos konkursus. Es pat nezinu, vai mēs esam vairākums, mums varbūt pat ir mazākums.”

Stundiņš nezinot, ar kuriem iepirkumiem saistīta izmeklēšana: “Mēs tiešām nezinām. Un arī procesā iesaistītie ne pilnībā zina, uz kā ir balstītas aizdomas.”

Saskaņā ar Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā atrodamo informāciju šogad “Igate” līgumu ar Dobeles pašvaldību slēgusi tikai par karsta asfaltbetona piegādi nepilnu 36 tūkstošu eiro vērtībā, bet pērn sadarbība bijusi plašāka. “Igate” Dobelē par vairāk nekā miljonu eiro pārbūvējusi Lauku ielu, teju par 1,7 miljoniem eiro renovēta Spodrības iela, un slēgti vēl vairāki citi līgumi.

KONTEKSTS:

KNAB Dobeles novada domes Iepirkumu komisijas priekšsēdētāju Lailu Šereiko tur aizdomās par kukuļņemšanu un kukuļa legalizēšanu. Portāla LSM.lv rīcībā esošā informācija liecina – KNAB ir aizdomas, ka Dobeles novada iepirkumu komisijas priekšsēdētāja Šereiko no šā gada janvāra līdz jūlijam pieņēmusi kukuļus par šķēršļu nelikšanu un "atbalstu" iepirkumu procedūrās novadā. Šereiko esot pieņēmusi kukuļus no "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" dažādu materiālu labumu veidā.

Viņa pašlaik ir atcelta no darba iepirkumu komisijā. Tiesa, pilnībā no amata domes struktūrās Šereiko nav atstādināta. Viņa turpina pildīt pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājas amata pienākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt