Dienas ziņas

Ārste no Vācijas atgriežas mazpilsētā

Dienas ziņas

Gruzijā turpinās opozīcijas protesti

Dobelē atklāts Dabaszinātņu mācību centrs

Dobelē durvis ver moderns Dabaszinātņu mācību centrs

Dobeles Valsts ģimnāzijas audzēkņi eksaktos priekšmetus apgūst jaunajā Dabaszinātņu mācību centrā. Tā izbūve šoruden ļāvusi uzņemt vairāk desmito klašu audzēkņu, bet zināšanu apguvē lielākais ieguvums būšot moderni aprīkotās klases un laboratorijas. Jaunajās telpās izvietotas desmit mācību klases ar laboratorijām un zāle olimpiādēm.

Ieejot Dobeles Valsts ģimnāzijas jaunās piebūvēs stiklotajā gaitenī, ir skaidrs, ka tur skolēni apgūst eksaktos priekšmetus. Lentas uz stikla izvietotas drošības apsvērumu dēļ, tomēr  tām rasts  vēl kāds pielietojums.

“Formulas ir domātas gan matemātikai, gan ķīmijai. Un šīs formulas ir tādas, kas tiek izmantotas centralizētajos eksāmenos,” stāsta Dobeles Valsts ģimnāzijas direktore Inese Didže.

Jaunajā Dabaszinātņu mācību centrā izvietotas desmit ķīmijas, bioloģijas, matemātikas un informātikas klases. Katrai klasei atvēlētas divas vai trīs telpas: mācību klase, sagatavošanas telpa. Savukārt ķīmijai, fizikai un bioloģijai ir arī speciāla mūsdienīgi aprīkota laboratorijas telpa.

“Mums tagad ir ventilācija, protams, visiem galvas svaigākas. Un man liekas, ka šajā klasē arī akustika ir labāka, ja tieši no fizikas viedokļa runājam,” saka fizikas skolotājs Jānis Darčiks.

Dabaszinātņu centrs atklāts pagājušajā nedēļā, bet 25. novembrī tajā pirmoreiz notiek mācību stundas.

“Jauki, ka ir jaunas telpas. Un beidzot varēs sākt normāli mācīties, nevis tā, kā bija skolā, kad bija jāstaigā apkārt,” saka Dobeles Valsts ģimnāzijas audzēkne Lība.

Skolotāji par vienu no lielākajiem ieguvumiem uzskata  iespēju klasi ātri iekārtot tā, kā konkrētajā mācību stundā nepieciešams. Ar jaunām telpām un modernu aprīkojumu vien gan nepietikšot, lai skolēni iemīlētu un labi apgūtu eksaktos priekšmetus, bet tas noteikti palīdzēšot.

“Tā zelta atslēdziņa ir jāmeklē nemitīgi, katru stundu, un reizēm pat nevar saprast, kur to vieglāk atrast. Arī šodien tūlīt sekos video. Mēs mācīsimies matemātisko indukciju un mēģināsim saprast, kāpēc tas matemātiskais pierādījums ir tik grūti tverams. Kaut gan īstenībā tā ir vienkārši  mācīšanās staigāt pa solītim,” stāsta matemātikas skolotāja Aiva Rituma.

Dabaszinātņu centrs paredzēts gan Valsts ģimnāzijas audzēkņiem, gan arī  Dobeles 1. vidusskolas skolēniem. Lielākoties tās gan būšot olimpiādes.

1700 m2 lielā centra kopējās izmaksas ir ap 4,6 miljoniem eiro, no kuriem 1,5 miljoni ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums. Līdzīgs dabaszinātņu centrs kopš mācību gada sākuma darbojas arī Siguldā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt