Dienas ziņas

“Google” aiziešana no Krievijas nebija ekonomisks jautājums

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dobelē izveido daudzfunkcionālu atpūtas vietu “Saules parks”

Dobelē uzņēmēji izveido atpūtas vietu bērniem un vecākiem «Saules parks»

Par spīti energoresursu cenu straujajam kāpumam un citiem izaicinājumiem, ar kuriem šogad jāsastopas uzņēmējiem, vairāk nekā piecdesmit Dobeles apkaimes uzņēmumu apvienojuši spēkus un pilsētai uzdāvinājuši daudzfunkcionālu atpūtas vietu “Saules parks”. Tā ir pirmā šāda atpūtas vieta Dobelē.

''Saules parka'' atklāšanas dienā saule dobelniekus nelutināja, tomēr tas nebija šķērslis gan lieliem, gan maziem atnākt un iemēģināt jaunās iekārtas.

“Īstenībā pat ļoti forši, ka uztaisīja tādu bērniem. Vajadzēja, pat ļoti vajadzēja, jo bija par maz tādu bērnu laukumiņu,” atzina dobelniece Sanda.

“Es teikšu – vienkārši kolosāli, ka bērniem ir, kur atpūsties, kur nodarboties. Var pat sacensības organizēt, tepat pie skolas. Tas vienkārši ir ideāli. Galvenais, ka āra trenažieri arī ir. Vecāki, ja atnāk kopā ar bērniem, arī var nodarboties,” vērtēja dobelniece Vera Eriksone.

Laukumu pilsētas centrā pie Dobeles Amatniecības vidusskolas vēl ne tik senā pagātnē varēja saukt pat par degradētu vidi. Kā stāstīja kādreizējā domes vadība, pašvaldība esot mēģinājusi šo vietu sakārtot, taču tālāk par projektu neesot tikuši, jo finansējums realizācijai neesot atradies. Neveiksmīgs esot bijis  arī mēģinājums projektu īstenot kopā ar blakus esošo lielveikalu ķēdi. Tagad ''Saules parku'', kurā ir seši laukumi dažādām aktivitātēm, zem biedrības "Dobeles bērniem'' karoga, neraugoties uz izaicinājumu pilno laiku, īstenojuši piecdesmit pieci apkaimes uzņēmumi.

"Ļoti dažāda veida uzņēmumi piedalījās [atpūtas vietas izveidē] gan ar materiāliem, gan ar darba spēku, gan finansiāli. Ļoti dažādā veidā – kā nu kurš varēja un kuram kādas iespējas bija.

Šī projekta realizācija jau sākās Covid-19 krīzē, un šogad mums vēl ir jauni izaicinājumi. Tādēļ man ir vēl jo lielāks prieks,” atzina biedrības ''Dobeles bērniem'' valdes loceklis, uzņēmuma ''Dobeles dzirnavnieks'' valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.

Multifunkcionālajā laukumā ir bērnu rotaļu zonas, ielu vingrošanas un parkūra laukums,   spēļu laukumi, kā arī  galda teniss un galda futbols. Līdz šim Dobelē pārsvarā bijuši nelieli rotaļu laukumi mikrorajonos, tāpēc uzņēmēji uzskata, ka tas palīdzēšot mazināt jauniešu laiskošanos uz ielām un pie viedierīcēm.

“Domāju, ka šī būs vieta, kas spēs nodarbināt mūsu jauniešus, mūsu bērnus un pavisam noteikti spēs kaut uz mirkli atraut no modernajām tehnoloģijās, kas, atzīsim, šodien ir problēma,” cerību pauda Amsils.

''Saules parks'' ir uzņēmēju dāvana pašvaldībai, kam būs jārūpējas arī par tā apsaimniekošanu. Multifunkcionālā parka izveide uzņēmējiem izmaksājusi ap pusmiljonu eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt