Dobelē samaksā par nama siltināšanu, taču darbi nenotiek

2013. gada septembrī šīs mājas iedzīvotājiem vajadzēja svinēt svētkus, renovācijas projekta noslēgumu. Tomēr ir 2014. gada janvāris, bet projekts tā īsti nav pat vēl sācies, bet kredīts iedzīvotājiem gan jau ir jāmaksā.

Iespēja sakārtot savu īpašumu, par ko Eiropa vēl ir gatava atmaksāt 50% iztērēto līdzekļu, Elektrības ielas 3.nama dzīvokļu īpašniekiem Dobelē likās vilinoša, tāpēc vienošanās tika panākta diezgan ātri. Gandrīz 70 000 latu jeb 100 000 eiro vērtais projekts tika atbalstīts, atrasta celtniecības firma, un, lai arī ne bez pūlēm, arī banka, kas bija gatava nelielai mājai ārpus Rīgas  dot kredītu. Ar to gan „skaistajai pasakai un sapņiem” par labāku dzīvi pienāca gals. Kredīts jau ir jāatmaksā, bet apkure joprojām tā pati vecā.

„Un tas viss jau sākās no pavasara. Tiklīdz izlaida šķidrumu ārā, pie mājas vecākā klāt-taisiet apkuri. Taisiet apkuri. Nekas nenotiek. Vieni dzīvi solījumi,” šķendējas nama iedzīvotājs Oļegs Liepiņš.

Par siltināšanu liecina vien pāris loksnes mājas galos, un celtniecības stalažas, kuras neatbilst nekādiem drošības kritērijiem.Un arī pagrabi vairs nav izmantojami ne kartupeļu, ne konservu glabāšanai. „Nomainīja jumtu, notekcaurules nav. Gali arī ir uz „tjap-ļap”, un pagrabā griesti arī par 80% nav pabeigti,” saka apsaimniekošanas biedrības „Laukgalieši” valdes locekle Ramona Ose.

Par it kā padarītajiem darbiem firmai „Amid būve” samaksāti jau vairāk nekā 44 000 lati jeb 62 000 eiro, bet kopš Jāņiem būvnieki pazuduši.

Iesniegtajos aktos, uz kuru pamata nauda firmai pārskaitīta, gan bijuši ierakstīti ne tikai jau izdarītie, bet arī viens otrs nepadarītais darbiņš, jo celtniecības firma naudu lūgusi, lai varētu iegādāties materiālus. Iedzīvotāji nespēj paskaidrot, kāpēc celtniekiem izrādīta tāda uzticība.

„Vienpersoniski mājas vecākais vienojās ar kaut kādu firmu un viss (..) mums nedeva nekādu informāciju.mums neko nestāstīja. Būs izdarīs,” saka Ose.

Uz telefona zvaniem firma neatbild, un arī mums firmas īpašniekus sazvanīt neizdodas, bet inteneta vietnē „Crediveb” ir ieraksts, ka juridisko personu kredītvēstures datu bāzē šai firmai jau ir reģistrēti negatīvie gadījumi, un 2013. gada 13.11 uzņēmumam anulēta PVN reģistrācijas apliecība.

Nespēdami rast risinājumu, iedzīvotāji griezušies policijā, cerot saņemt atpakaļ  vismaz avansā izsniegto naudu. Tomēr  tas, ka visas iesaistītās puses ar saviem parakstiem nepaveiktos darbus apstiprinājušas kā paveiktus, policijai liedz  ierosināt krimināllietu.

„Pēc esošajiem materiāliem mēs šeit noziedzīgu sastāvu neredzam. Tātad nav redzams ļaunprātīgais nodoms. Ir iestājušās citāda veida sekas. Policijas uzskats ir tāds, ka jāvēršas tiesā, civiltiesiskā kārtā,” saka Valsts policijas Zemgales reģiona policijas Dobeles iecirkņa priekšnieks Kaspars Rekscs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti