Dobelē mopēda vadītājam par sešiem likumpārkāpumiem piemēro 440 eiro sodu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pirmdien Dobeles novadā policisti apturēja kādu mopēda vadītāju, kurš pārkāpa virkni ceļu satiksmes noteikumu. Policijā par notikušo tika uzsākti 6 administratīvo pārkāpumu procesi un vīrietim piemēroti naudas sodi kopsummā par 440 eiro, informēja Valsts policija (VP).

25. janvārī Dobeles novada Dobeles pagastā VP darbinieki ievēroja, ka kāds vīrietis brauc ar mopēdu, uz kura tiek vests nepilnu gadu vecs bērns, turklāt nevienam no viņiem nebija aizsargķiveres. Pēc mopēda vadītāja apturēšanas likumsargi noskaidroja, ka 2002. gadā dzimis jaunietis pārvietojas ar paštaisītu un likumā noteiktā kārtībā nereģistrētu mopēdu, turklāt viņam nav arī likumā noteiktā kārtībā iegūtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības un nav transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas. 

Policijā par notikušo tika uzsākti 6 administratīvo pārkāpumu procesi, un jaunietis atzina savu vainu un nožēloja izdarīto.

Par aizsprādzētas aizsargķiveres nelietošanu, kā arī par pasažiera vešanu, kuram galvā nav aizsprādzētas aizsargķiveres, tika piemēroti divi naudas sodi 30 eiro apmērā katrs. Savukārt par to, ka ceļu satiksmē tika izmantots transportlīdzeklis, kas nav reģistrēts likumā noteiktajā kārtībā, tika piemērots naudas sods 55 eiro. 

Tāpat par piedalīšanos ceļu satiksmē ar transportlīdzekli, par kuru nav veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana, jaunietim piemērots naudas sods 30 eiro. Ņemot vērā, ka jaunietis veda uz mopēda bērnu, kura augums nepārsniedz 150 cm, un viņš nesēdēja uz viņa vecumam un svaram atbilstoša sēdēklīša, policisti par šo ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu piemēroja naudas sodu 15 eiro. 

Vislielākais sods puisim tika piemērots par mopēda vadīšanu bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām – 280 eiro.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti