Dienas ziņas

Strādājošo kvalifikācijas celšanai – vairāk nekā 25 miljoni eiro

Dienas ziņas

Stacijas pamatskolā absolvente atgriežas kā skolotāja

Mācību vides uzlabošanai tērēs 7 miljonus eiro

Dobelē īstenos daudzmiljonu projektu mācību vides uzlabošanai

Dobelē uzsākta vairāk nekā septiņus miljonus eiro vērta projekta īstenošana mācību vides uzlabošanai trīs pilsētas skolās. Vislielāko finansējumu saņems Valsts ģimnāzija zinātnes centra būvniecība. Lai piesaistītu  lauku bērnus pilsētas skolām, tiks būvēta arī dienesta viesnīca. Vērienīgā projekta īstenošanai gan būs jāšķiras no 56 kokiem.

380  Dobeles Valsts ģimnāzijas audzēkņiem 1938. gadā būvētajā skolas ēkā jau sen kļuvis par šauru, un arī pati ēka gaida mūsdienīgus risinājumus.

"Mums ļoti, ļoti pietrūkst telpas. Mums pietrūkst telpu, lai mēs reformētu klasē stundas gaitu. Jūs jau redziet, un mums ir vēl mazākas klases," stāsta Dobeles Valsts ģimnāzijas direktore Inese Didžus.

Lai uzlabotu mācību vidi, šonedēļ izsludināts iepirkums lielākajai vērienīgā projekta sadaļai - mācību zinātnes centra izbūvei.

"Pirmkārt, es ļoti ceru, ka tas jaunais zinātnes centrs būs vairāk ar modernām iekārtām. Ar klasi, ko var ātri pārveidot gan darbam grupā, gan individuālām nodarbībām. Ar to arī varbūt skolēnus vairāk varēs piesaistīt, radīt ko interesantāku, ka visu laiku var pārslēgties no tehnoloģijām uz darbu pierakstu kladēs," saka matemātikas skolotāja Aiva Rituma.

Zinātnes centrs būs divstāvīga ēka, kurā 1745 kvadrātmetru platībā atradīsies gan mūsdienu prasībām atbilstoši eksakto priekšmetu kabineti, gan laboratorijas telpas. Lai uzbūvētu centru, gan nāksies šķirties no 29 pie skolas augošiem kokiem. Vēl  27 koki būs jānozāģē pilsētas centrā, lai atbrīvotu vietu dienesta viesnīcas būvniecībai.

"Tas ir domāts, lai no novada tālākajām malām mūsu skolēni varētu Dobelē iegūt vidējo izglītību un neizmantotu blakus novadu un reģionu pakalpojumus. Dienesta viesnīca ir paredzēta 30 skolēniem. Tur ir gan vienvietīgie numuriņi, gan divvietīgie apartamenti," atzīst Dobeles novada attīstības nodaļas projektu vadītāja Kristīne Ūdre.

Aptaujas par to, vai šāda viesnīca nepieciešama, gan neesot veiktas, un arī aprēķinu par to, cik izmaksās viena skolēna uzturēšanās dienesta viesnīcā, neesot.

"Šobrīd mēs to vēl neesam plānojuši un neesam rēķinājuši. Bet, ja izrādīsies pārāk dārgi lauku vecāku maciņiem, tad acīmredzot būs tāpat kā līdz šim, ka pašvaldība kaut ko dotēs," teica Dobeles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Safranovičs (Zaļo un Zemnieku savienība).

Vairāk nekā 7,4 miljonu eiro vērtajā projektā, kurā gandrīz puse ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums, paredzēta arī jaunas sporta zāles būvniecība sākumskolai.

Uzlabojumus mācību vidē skolēni varēšot sajust 2019. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti