Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

«Expo 2017» izrāda risinājumus nākotnes enerģijai

Iebilst pret atkritumu apstrādes uzņēmuma paplašināšanos

Dobelē iebildumi pret atkritumu apstrādes uzņēmuma paplašināšanos

Dobelē paplašināt savu darbību iecerējis pārstrādājamo atkritumu apstrādes uzņēmums. Tas vēlas veikt  grozījumus piesārņojošās darbības atļaujā, palielinot  teritorijā uzglabājamā apstrādes materiāla apjomu gandrīz 80 reizes. Lai gan uzņēmums jau pašreiz nodarbina ap 30 cilvēku un gadā nodokļos nomaksā vairāk nekā 50 000 eiro, sabiedriskajā apspriešanā pret ieceri iebilda gan iedzīvotāji, gan pašvaldība.

Jau trešo gadu Dobeles pievārtē darbojas uzņēmums, kas no apkaimes uzņēmējiem iepirkto kartonu un polimēru izstrādājumus, pārsvarā iepakojuma maisus, pārvērš par eksporta preci. “Katrai plēvei ir sava forma un sava kušanas temperatūra, un mēs sadalām pēc kvalitātēm. Viens pārstrādātājs mums pieprasa vienu kvalitāti, citam pietiek ar zemāku. Jo vairāk atšķirojam, jo lielāka pievienotā vērtība,” norāda SIA “TI-CI” valdes loceklis Mārtiņš Tivčs.

2015. gadā izsniegtā B kategorijas piesārņojošās darbības atļauja pieļauj vienlaikus uzņēmuma teritorijā atrasties ne vairāk kā septiņām tonnām apstrādes materiālu, bet tagad uzņēmums iesniedzis iesniegumu valsts vides dienestā grozījumiem, kas ļautu uzglabāt 550 tonnas.

Uzņēmējs skaidro, ka prasīts tiekot ar krietnu rezervi, un tik daudz ķīpu vienlaikus nebūšot.

“Pieprasījām maksimālo, lai nebūtu jāgroza daudzas reizes. Mums sanāca, ka katriem grozījumiem vajadzīgi divi mēneši, un pie katra apjoma palielināšanas un jauna klienta piesaistes mums jāsāk grozīt atļauja,” pauž Tivčs.

Uz sabiedrisko apspriedi sanākušos iedzīvotājus  gan šāds skaidrojums neapmierina.

Turklāt VUGD jau pašreiz atzinis, ka trūkst pievadceļu un nepieciešama ūdenstilpne, un arī nesenais ugunsgrēks Jūrmalā daudziem liek bažīties par drošību.

“Varbūt, ja nebūtu šie negatīvie notikumi, es tā neuztrauktos. Bet šeit.. man bail, ka tas vilinājums būs pārāk liels darīt kaut ko nelegālu, lai atpelnītos tie ieguldījumi, kas ir jāiegulda, lai būtu droša vide,” sacīja dobelnieks Andis Pelsis.

“No tādas tūrisma plūsmas viedokļa, es domāju vajadzētu kādu norobežojumu, lai uzlabotu skatu uz pilsētu. Otrs ir tas, ka tas apjoma palielinājums ir tik būtisks,” norāda vēl viens dobelnieks Jānis Freibergs.

Līdz ar paplašināšanos uzņēmējs sola 17 jaunas darba vietas, tomēr arī pašvaldība šaubās, vai pilsētas teritorijā  vajadzētu paplašināt  šo biznesu. Iesniegt savus priekšlikumus Valsts vides dienestā iedzīvotāji var līdz 26. jūlijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt