DJ Grēviņš Rēzeknē pabeidz otro no saviem septiņiem «Dod pieci!» maratoniem

Skrienošais Latvijas Radio 5 DJ Toms Grēviņš sestdienas rītā no Latgales vēstniecības “Gors” Rēzeknē uzsācis savu otro no septiņiem šī gada “Dod pieci!” maratoniem, iespaidīga sanākušo atbalstītāju pulka uzmundrināts. Dīdžeju skrējiena sākumposmā pavada arī šīs dienas distances atbalstītāja – uzņēmuma “Latvijas Finieris” – darbinieku komanda.

“Rēzeknē sals kož – mīnus 11 grādi, ir “jauks” vējiņš. Būs pamatīgs ziemelis, kurš liks [..] traukties 42 km skrējienā!” savās sajūtās pirms starta dalījās Grēviņš. Viņa skrējiena maršrutam var sekot līdzi tiešsaistē.

Pirms starta “Latvijas finieris” valdes priekšsēdētājs Uldis Biķis sarunā ar Grēviņu pastāstīja, ka uzņēmuma darbinieki nobalsojuši par dziesmas “Atmostas Baltija” atskaņošanu radio ēterā apmaiņā pret 10 000 ziedojumu Ukrainas bēgļu bērniem Latvijā. “Mēs gribam aizstāvēt Rietumu vērtības līdzās ukraiņiem. Smagāko [cīņu] ierakumos izcīna ukraiņi, bet mūsu atbildība ir rūpēties par bēgļiem un viņu bērniem – mums ir pienākums palīdzēt,” sacīja Biķis. Kopumā uzņēmums piedalījies vairāk nekā 30 atbalsta projektos Ukrainai, lēšot, ka šim mērķim gada laikā būs ziedoti ap 2 miljoniem eiro.

Īsi pēc plkst. 15.00 "Dod pieci!" skrienošais dīdžejs veiksmīgi paveica savu otro maratona distanci – 42 km skrējienu pa Rēzeknes ielām.

Labdarības maratona “Dod pieci!” otrajā dienā savu sportisko ieguldījumu akcijā turpina arī ultra velomaratonists Arvis Sprude, kurš līdz sestdienas rīta plkst. 9.00 uz velotrenažiera bija pieveicis jau 550 km. Līdz pasaules rekorda pārspēšanai sportistam atlicis “nobraukt” vēl 2700 km, bet viņš atzīst, ka šobrīd “viss iet pēc plāna”. Sprude pastāstīja, ka viņam blakus novietoti vēl divi velotrenažieri, uz kuriem daļu distances līdzi mīsies arī “If Apdrošināšana” darbinieki, palīdzot sportistam “uzturēt možu garu”.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad notiek no 16. līdz 22. decembrim un ir veltīts Latvijā nonākušo ukraiņu bēgļu-bērnu atbalstam. Veselu nedēļu Radio 5 – Pieci.lv dīdžeji 24/7 režīmā raidīs no īpašas stikla studijas Doma laukumā Rīgā, kur atskaņos ziedotāju izvēlētās dziesmas, dalīsies ar cilvēku pieredzes stāstiem un ekspertu viedokļiem.

Ikviens tiek aicināts ziedot naudas summu, sākot no 5 eiro, apmaiņā pret mīļāko dziesmu radio ēterā. Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur labdarības platformu "Ziedot.lv" tiks izmantoti skolas piederumu un datoru iegādei, bērnu veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, ziemas apaviem, apģērbam un citām nepieciešamām lietām.

Jau no 1. decembra ikviens var veikt ziedojumu mājaslapā dod.pieci.lv, "Circle K" degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā, bet laikā no 16. līdz 22. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus pieņems arī "Dod pieci!" stikla studijā Vecrīgā.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un ilggadējo ziedojumu partneri – labdarības organizāciju "Ziedot.lv". Maratona tiešraidei var sekot līdzi sabiedriskajos medijos – Latvijas Radio, Latvijas Televīzijā un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī projekta mājaslapā "dodpieci.lv" un "Dod pieci!" sociālo tīklu kontos. Saziedotie līdzekļi 100% apmērā tiks izmantoti ziedojuma mērķim, un projekta administrēšanas izmaksas no ziedotāju naudas netiek finansētas.

Jau devīto gadu labdarības maratons aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un sniedz atbalstu noteiktām sabiedrības grupām. Iepriekšējos gados ziedojumi novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašam vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai,  neārstējami slimu cilvēku aprūpei un speciālās pārtikas iegādei, vardarbības mazināšanai ģimenēs, kā arī vides uzlabošanai cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

"Dod pieci!" ir daļa no starptautiska projekta "Serious Request", kura ietvaros dažādās Eiropas valstīs radiodīdžeji nedēļu raida no īpašas stikla studijas, pievēršot uzmanību konkrētai sabiedrības grupai vai sabiedriski nozīmīgai tēmai. Latvijā šo tradīciju iedzīvināja Latvijas Radio 5 – Pieci.lv radošā komanda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti