Divus vīriešus apsūdz par cigarešu nelegālu pārdošanu Beberbeķu kapos

Divus vīriešus apsūdz par cigarešu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un pārdošanu Beberbeķu kapu teritorijā, Babītes pagastā, informēja prokuratūrā.

Pierīgas prokuratūras prokurore tiesai 14. jūlijā nosūtīja krimināllietu, kurā apsūdzība celta diviem vīriešiem – vienam par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu un realizēšanu lielā apmērā un otram par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu un uzglabāšanu lielā apmērā.

Saskaņā ar apsūdzību viens no vīriešiem pirmstiesas kriminālprocesā precīzāk nenoskaidrotā veidā, apstākļos un laikā, bet ne vēlāk kā līdz 2022. gada 22. februārim, savā valdījumā ieguva 650 000 cigaretes jeb 32 500 cigarešu paciņas bez Latvijas akcīzes nodokļa markām, kuras pārvietoja sev piederošajā automašīnā. 

Savukārt otrs vīrietis ar starpnieku palīdzību vienojās par 80 000 cigarešu jeb 4000 cigarešu paciņu iegādi no iepriekš minētās personas. Cigarešu nodošana un apmaksa par saņemto preci tika īstenota Beberbeķu kapu teritorijā, Babītes pagastā. 

Pēc nelikumīgā darījuma vīrietis, kurš realizēja cigaretes, ar atlikušo cigarešu daudzumu – 570 000 cigaretēm – nolūkā tabakas izstrādājumus nogādāt uzglabāšanai citviet devās tālāk pa A9 šoseju Rīga–Liepāja virzienā uz Liepāju,  kur viņu aizturēja Valsts policijas darbinieki. Savukārt otrs vīrietis, kurš iegādājās tabakas izstrādājumus, ar savu automašīnu uzsāka kustību pa piebraucamo ceļu, virzoties ārā no kapu teritorijas, kur viņu aizturēja Valsts policijas darbinieki, kuriem viņš arī atklāja, ka uzglabā vēl dažas kastes cigarešu, un norādīja adresi.

Apsūdzētie ar nelikumīgajām darbībām radīja valstij mantisko kaitējumu 90 068,45 eiro apmērā. 

Lieta izskatīšanai nosūtīta Rīgas rajona tiesai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti