Divus policistus apsūdz par iespējamu krāpšanos ar darba stundu uzskaiti

Iekšējās drošības birojs (IDB) nosūtījis Saldus rajona prokuratūrai divus kriminālprocesus kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām Valsts policijas amatpersonām par iespējamām krāpnieciskām darbībām nolūkā saņemt nepamatotu darba samaksu, informēja IDB.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu, IDB guva pierādījumus tam, ka minētās amatpersonas darba laika uzskaites tabulās iekļāva informāciju par darba stundām, kurās faktiski darba pienākumi netika veikti, tādējādi amatpersonām tika izmaksāta nepamatota darba samaksa, bet Valsts policijai – radīti materiālie zaudējumi.

IDB priekšnieks Valters Mūrnieks norādīja, ka informācija par iespējamo noziedzīgo nodarījumu un dienesta pārbaudes materiāli tika saņemti no Valsts policijas.

“Iekšējās drošības birojs tā pastāvēšanas piecos gados ir ieguldījis lielu darbu, kopīgi ar Valsts policiju un citām tiesībsargājošajām iestādēm strādājot pie šo iestāžu iekšējo risku izvērtēšanas un amatpersonu noziedzīgo nodarījumu prevencijas, un redzam, ka mūsu sadarbība nes vēlamos rezultātus, – šajā gadījumā, tieši pateicoties Valsts policijas kolēģu veiktajam risku monitoringam un dienesta izmeklēšanai, varam saukt pie atbildības amatpersonas, kuras veikušas pretlikumīgas darbības,” stāstīja Mūrnieks.

Par minēto policijas amatpersonu iespējami veikto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodoti divi kriminālprocesi kriminālvajāšanas uzsākšanai par Krimināllikuma 180. panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma – krāpšana nelielā apmērā – izdarīšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti