Divus gadus pēc Vecpiebalgas iedzīvotāju piketa sāk būvdarbus uz sabrukušā ceļa

Sākti būvdarbi uz reģionālā autoceļa Cēsis-Vecpiebalga-Madona (P30) posma, ko jau 2013.gadā lūdza iedzīvotāji, piketējot Rīgā.

Kā informēja VAS "Latvijas Valsts ceļi", būvdarbi paredz pilnu ceļa segas rekonstrukciju. Pašlaik ir sākta trases uzmērīšana un nospraušana, veic arī sagatavošanās darbus jauna tilta būvei pār Gauju Taurenē.

Būvdarbu zonā ir paredzēts ātruma ierobežojums un tā izbraukšanai turpmāk būs jāatvēl vairāk laika.

Darbus veic SIA „8. CBR”, un tos paredzēts pabeigt 330 kalendārās dienās, tātad nākamgad. Darbu izmaksas ir 9,4 miljoni eiro, kā arī vēl pievienotās vērtības nodoklis. Darbus līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Rekonstrukciju projektēja SIA „Projekts 3”, un šis darbs tika paveikts jau pērn. Būvdarbu iepirkums tika izsludināts pagājušā gada 31.jūlijā un pēc visu nepieciešamo formalitāšu veikšanas tika noslēgts līgums.

Kā ziņots, 2013.gada aprīlī Vecpiebalgas novada pašvaldība vēlējusies izsludināt ārkārtas situāciju sliktā ceļa stāvokļa dēļ. Pieprasījums tika iesniegs valdībai un Satiksmes ministrijai, lai panāktu P30 jeb autoceļa Cēsis-Vecpiebalga-Madona apmēram 25 kilometru gara ceļa posma remontu.

Tāpat Jaunpiebalgas un Vecpiebalgas iedzīvotāji bija devušies protestēt uz Rīgu par slikto ceļu stāvokli novadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti