Divus ceļu policistus Latgalē pieķer kukuļa pieprasīšanā un pieņemšanā

Pagājušajā nedēļā Iekšējās drošības birojs (IDB) Latgales tiesas apgabala prokuratūrai ir nodevis kriminālprocesu ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu pret divām Valsts policijas Latgales Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonām par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

IDB informēja, ka šīs Valsts policijas amatpersonas, iepriekš savstarpēji vienojoties, pieprasīja un pieņēma kukuli vairāku simtu eiro vērtībā no kāda autovadītāja, kurš alkohola reibumā vadīja bez derīgas transportlīdzekļa tehniskās apskates esošu transportlīdzekli apmaiņā pret pretlikumīgi gūto mantisko labumu, nenoformējot attiecīgu administratīvā pārkāpuma protokolu.

Paziņojumā medijiem IDB priekšnieks Valters Mūrnieks informēja, ka ceļu policistu kontrolei tiek izmantoti tehniskie līdzekļi, kuriem vajadzētu būtiski mazināt šo amatpersonu pārliecību par iespēju nesodīti veikt noziedzīgus nodarījumus. Tāpat esot virkne preventīvu darbību un par atklātajiem pretlikumīgu darbību gadījumiem tiek informēta plaša sabiedrība.

“Tomēr, neskatoties uz to, ka gan valsts amatpersonas, gan autovadītāji zina, ka šī joma tiek uzraudzīta un kontrolēta, kukuļošanas gadījumi ceļu satiksmes uzraudzībā joprojām notiek,” norādīja Mūrnieks.

IDB arī norādīja, ka pusgadā reālu brīvības atņemšanu no desmit mēnešiem līdz diviem gadiem un mantas konfiskāciju tiesa ir piespriedusi trijām Valsts policijas amatpersonām, kuru veiktos noziedzīgos nodarījumus ceļu satiksmes uzraudzības jomā izmeklēja Iekšējās drošības birojs.

Kopumā IDB šā gada pirmajos sešos mēnešos ir uzsācis 24 kriminālprocesus, kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nodevis 21 kriminālprocesu pret 51 personu, tajā skaitā pret 33 Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbinātajiem, un šo kriminālprocesu ietvaros ir atklāts 71 noziedzīgs nodarījums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt