Divus bijušos muitniekus tiesās par reeksporta deklarāciju viltošanu

Nodokļu un muitas lietu prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzētas divas bijušās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas par 174 reeksporta deklarāciju viltošanu un viltoto deklarāciju izsniegšanu, informēja prokuratūrā.

Par muitas procedūrām atbildīgās amatpersonas vienojušās par dokumentu – reeksporta deklarāciju – viltošanu un viltotu reeksporta deklarāciju izsniegšanu Elektroniskajā muitas datu apstrādes sistēmā (EMDAS) komersantam, kas sniedz kuģu apgādes ar degvielu (bunkurēšanas) pakalpojumus. Mērķis bijis fiktīvi noslēgt reeksporta procedūras precei – dīzeļdegvielai – un tādā veidā nodrošināt komersantam labvēlīgus apstākļus, t. i., radīt šķietamību par dīzeļdegvielas izvešanu no Eiropas kopienas.

Apsūdzētie, apzinoties, ka komersanta pārstāvis izveidoja EMDAS un iesniedza Rīgas brīvostas Muitas kontroles punktā faktiskajiem apstākļiem neatbilstošas reeksporta deklarācijas, piesakot tādu kuģu apgādi ar dīzeļdegvielu, kuri nav atradušies Rīgas brīvostā vai Latvijas Republikas teritoriālajos ūdeņos un kuru apgāde faktiski netiks veikta,

laika periodā no 2015. gada 31. decembra līdz 2017. gada 11. augustam pieņēma savā apstrādē komersanta pārstāvja EMDAS iesniegtās reeksporta deklarācijas, apzināti nepieļaujot deklarāciju nonākšanu citu Rīgas brīvostas muitas amatpersonu rīcībā,

un veica vairākus faktiskajiem apstākļiem neatbilstošus ierakstus EMDAS, pēc kā noslēdza reeksporta deklarācijas un atļāva dīzeļdegvielas izvešanu, apliecinot, ka dīzeļdegviela atrodas kuģos un tā pametīs Eiropas Kopienas teritoriju, kaut gan faktiski deklarācijās norādītās darbības netika veiktas, skaidroja prokuratūrā.

Tādā veidā apsūdzētie viltoja 174 reeksporta deklarācijas un šīs viltotās reeksporta deklarācijas izsniedza komersantam.

Savu vainu minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā apsūdzētie neatzīst.

Izmeklēšanu šajā kriminālprocesā veica un pēc tās pabeigšanas krimināllietas materiālus kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai nodeva VID Iekšējās drošības pārvalde. Lieta izskatīšanai tika nosūtīta Rīgas pilsētas tiesai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt