1:1

1:1 Gundars Rēders: Ineta Ziemele

1:1

1:1 Gundars Rēders: Krišjānis Kariņš

1:1 Gundars Rēders: Ints Ķuzis

Divu tonnu kokaīna kontrabandā apsūdzēts vēl viens Latvijas valstspiederīgais

Saistībā ar vairāk nekā divu tonnu kokaīna kontrabandu caur Latviju aizturēti kopumā seši cilvēki.

Latvijas Televīzijas raidījumā "1pret1" Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis pastāstīja, ka bez pieciem jau iepriekš aizturētajiem nesen aizturēts un vēlāk arī apcietināts sestais cilvēks lietā.

Šī persona bija saistīta ar kravas virzību, teica Ķuzis.

Lietas izmeklēšana turpinās, lai noskaidrotu no kurienes un uz kurieni tika vesta narkotiku krava. Kad tiks saņemtas analīzes par visu kravu, tad tiks lemts par narkotiskās vielas iznīcināšanu.

Ķuzis skaidroja, ka vēl ir vairākas personas, kurām grib uzdot jautājumus. Katru dienu pēc Kokneses novadā atklātās kravas notika kādas ar izmeklēšanu saistītas darbības, tostarp kratīšanas, lai iegūtu pierādījumus notiesāt aizdomās turētos.

Policijas priekšnieks pauda lepnumu par veiksmīgo starptautisko operāciju, kurā izdevās aizturēt milzīgo kravu. Tas parādot, ka Latvijas policija ir uzticams partneris ārvalstu kolēģiem.

Runājot par to, ka informācija Ekvadoras laikrakstos parādījās ātrāk nekā Latvijā, Ķuzis nopēla Ekvadoras pusi. Pēc viņa teiktā, informācijai, kas bija nonākusi presē, nebija paredzēts nokļūt atklātībā.

KONTEKSTS:

8. janvārī Valsts policija sadarbībā ar ASV Narkotiku apkarošanas administrāciju, Ekvadoras policiju un Valsts policijas pretterorisma vienību "Omega" Kokneses novadā uzgājusi kravu ar 42 kartona kastēm, kas, visticamāk, sūtītas no Ekvadoras. Kastēs atradās 2195 briketes ar dažādiem logo - "TNT", "Badboys", "Gold" un ar delfīna attēlu.

Sākotnēji Valsts policija šajā lietā aizturēja piecus Latvijas pilsoņus. Trīs personām tika piemērots apcietinājums, bet pārējiem, kuriem bija mazāka līdzdalība šajā noziegumā, noteikts ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Viena no piecām personām agrāk tiesāta par kontrabandu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Ekvadoras policijas mājaslapā izplatītajā paziņojumā teikts, ka Kokneses saimniecībā uzietās divas tonnas kokaīna Eiropā ievestas, paslēptas kuģa konteinerā, kura pavaddokumentos bija norādīti pārtikas produkti. Paziņojumā skaidrots, ka ferma kalpojusi kā "loģistikas centrs" narkotiku tālākai izplatīšanai Eiropā. Tāpat paziņojumā norādīts, ka operatīvo darbību rezultātā Latvijā aizturēti pieci cilvēki - Jānis B., Andris E., Edgars E., Imants B. un Agris V.

Atbilstoši Ekvadoras policijas publicētajām lomu sadalījumam Andris E. bijis fermas īpašnieks, savukārt Jānis B. un Edgars E. nodarbojušies ar kravas pārkraušanu, bet Imants B. nodrošinājis drošību. Turpretim Agrim V. nav norādīta loma noziedzīgajā nodarījumā.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka Andris E. ir Andris Elsts, savukārt Edgars E. ir Edgars Elsts, kuriem Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 9. janvārī kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Abi tiesas lēmumu var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā. Savukārt TV3 raidījums "Nekā personīga" atklājis, ka viens no aizturētajiem ir arī bijušais Valsts policijas darbinieks Agris Vaivods. Tāpat raidījums vēstīja, ka kokaīna lietā policija veikusi kratīšanu Jānim Skrabānam piederošās kompānijas "JS Products" birojā, savukārt Skrabānam izdevies Latviju pamest.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti