Divos ekspresbusa maršrutos sāk kursēt «Rīgas satiksmes» autobusi; pārējie – slēgti

No pirmdienas, 12. septembra, divos ekspresbusu maršrutos – 303. "Pļavnieki–Jugla" un 363. "Mežciems–Šampēteris" kursēs "Rīgas satiksmes" autobusi, informēja uzņēmumā.

Pārējie ekspresbusu maršruti būs slēgti, un pasažierus aicina izvēlēties alternatīvus "Rīgas satiksmes" maršrutus.

303. un 363. maršrutā darbosies biļetes, kas paredzētas ekspresbusiem.

Taču "Rīgas satiksme" ir sākusi darbības, lai minēto maršrutu vietā tiktu izveidoti līdzīgi "Rīgas satiksmes" autobusa maršruti, attiecīgi tiem plānots nedaudz mainīt kustības maršrutu un numerāciju. 

Divos ekspresbusa maršrutos sāk kursēt «Rīgas satiksmes» autobusi; pārējie – slēgti
00:00 / 03:39
Lejuplādēt

"Patlaban veicam darbības, lai šos maršrutus pārņemtu kopējā "Rīgas satiksmes" autobusu tīklā, tiks mainīta maršrutu numerācija uz 33. un 63. maršrutu. Tiks precizēti maršruti, kustības saraksti, tāpat arī šajos maršrutos darbosies Rīgas domes atlaides un būs izmantojamas mēnešbiļetes. Pārējie ekspresbusu maršruti ir un būs slēgti," komentēja "Rīgas satiksmes" pārstāve Baiba Bartašēviča-Feldmane.

Viņa norādīja, ka pašlaik no "Rīgas satiksmes" puses visas saistības ar RMS ir pabeigtas – kopš 2019. gada tie bijuši 25 miljoni eiro dotācijās par pasažieru mikroautobusu braucieniem pilsētā.

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītājs Olafs Pulks ("Jaunā Vienotība") pastāstīja: "Šī sadarbība mums parādīja, ka tā nav izdevīga arī Rīgas pilsētai, jo katrs pārbrauciens bija jādotē no nodokļu maksātāju naudas, un RMS gribēja vēl vairāk. Skaidrs, ka RMS konkurēja ar "Rīgas satiksmi", jo vairums maršrutu dublējās ar "Rīgas satiksmi", tātad abi uzņēmumi konkurēja uz vienu un to pašu pasažieri. Tas arī no pilsētas viedokļa nebija tas labākais variants."

KONTEKSTS:

Izmaiņas notiek, jo "Rīgas mikroautobusu satiksme" (RMS), kas sniedza ekspresbusu pakalpojumus Rīgā, atzīta par maksātnespējīgu, un tās pakalpojumi pārtraukti.

Jau ziņots, ka saasinājušās pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" un "Rīgas mikroautobusu satiksme" attiecības.

"Rīgas satiksmē" informēja, ka RMS nodrošināja nelielu pasažieru pārvadājumu daļu - aptuveni 2,4% no kopējā Rīgas pilsētā pārvadāto pasažieru skaita.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti