Divkārt aug sezonālā darba piedāvājumu skaits

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA), salīdzinot ar pērnā gada pirmo ceturksni, vairāk nekā divas reizes pieaudzis sezonālā darba piedāvājumu skaits.

Pērn ap 230 vakances bija norādītas kā sezonālas, bet šogad tās jau ir 515.

„Ļoti aktivizējas būvniecības nozare, un domāju, ka arī šis ir viens no iemesliem, kāpēc ir vērojams pieaugums. Tāpat arī ceļubūves darbi,” norāda aģentūras direktore Evita Simsone.

“Tas varētu veidot tieši šo pieaugumu. Bet tradicionāli sezonas darbi, protams, sākas atkal lauksaimniecībā un būvniecībā kopumā. Bet tieši nozares intensitātes pieaugumu, es domāju, mēs varam saistīt ar būvniecību. Šobrīd mums ir 7518 reģistrētas vakances. Rīgā ir vislielākais vakanču piedāvājums,” klāsta Simsone.

“Ja mēs skatāmies pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, tad Rīga ir līdere šajā ziņā. Bet ļoti ievērojams vakanču skaita pieaugums un arī vakanču skaits šobrīd ir Siguldā, tāpat arī Liepājā, Jēkabpilī, Jelgavā, Gulbenē. Arī šajās mūsu pilsētās un filiālēs ir ievērojams vakanču skaita pieaugums,” stāsta Simsone.

NVA gan pieļauj, ka, visticamāk, sezonālo darba piedāvājumu ir vairāk, nekā rāda statistika. Tas ir saistīts ar to, ka darba devējs var arī nenorādīt, ka vakance ir sezonāla. Savukārt kopumā NVA šobrīd reģistrētas aptuveni 7500 vakances.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti