Panorāma

Draugi turpina meklēt Renāru

Panorāma

Žurnālists neizpratnē par kriminālprocesa izbeigšanu

Divi ministri vēl bez pielaides

Divi ministri aizvien bez pielaides valsts noslēpumam

Lai ministri valdības sēdēs varētu pilnvērtīgi strādāt un iepazīties ar konfidenciālu informāciju, ir jāsaņem pielaide darbam ar valsts noslēpumu. Lielākajai daļai pašreizējās valdības ministru tāda ir. Taču ne visiem - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam (Nacionālā apvienība) un veselības ministram Guntim Belēvičam (Zaļo un Zemnieku savienība) šādas pielaides nav.

Pielaidi darbam ar valsts noslēpumu piešķir Satversmes aizsardzības birojs (SAB) vai Drošības policija, atkarībā no pielaides pakāpes. Pielaide tiek piešķirta konkrēta amata veikšanai, tādēļ brīdī, kad beigušās kāda amata pilnvaras un tā nepieciešama arī turpmāk, pielaide jākārto no jauna.

Ministru piemērotība pielaides saņemšanai var tikt vētīta pat līdz 90 dienām. Lielākā daļa ministru jau pie svarīgā dokumenta ir tikuši, otrdien mūsu ziņu raidījumā „Rīta Panorāma” atklāja premjere Laimdota Straujuma. Viņa gan minēja, ka vēl divi ministri pielaides nav saņēmuši. „Es nedomāju, ka būs kādas problēmas. Ja SAB nesaka kuri, es arī nē,” saka Straujuma.

Taču saskaņā ar LTV „Panorāma” rīcībā esošo informāciju, pielaides vēl nav vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram un veselības ministram.

Gerhards otrdien atradās ārpus Latvijas, tādēļ nekādus komentārus nesniedza. Tas, ka pielaide vēl nav piešķirta, nenozīmē, ka svarīgais dokuments nebūs iegūstams. Līdztekus ministru pielaidēm tās tiek piešķirtas arī Saeimas deputātiem.

Līdz šim gadījies, ka pielaide sākotnēji tiek piešķirta, taču vēlāk, veicot jau citus pienākumus, pielaides nav, kā tas noticis ar bijušo tieslietu ministri Baibu Broku (Nacionālā apvienība).

Viņai pielaides neesamība tagad liek atstāt darbu "Latvijas Gaisa satiksmē". Pielaides piešķiršana mūsdienu ģeopolitiskajā situācijā tiek izvērtēta sevišķi rūpīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti