Divās balsu pirkšanas lietās DP lūdz sākt kriminālvajāšanu pret trim personām

Drošības policija (DP) nodeva Latgales tiesu apgabala prokuratūrai divu kriminālprocesu materiālus , lūdzot sākt kriminālvajāšanas pret trim Latvijas iedzīvotājiem saistībā ar balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās.

Drošības policija informēja, ka kriminālprocesu materiālus nodevusi prokuratūrai 5.jūnijā. DP lūdz sākt kriminālvajāšanu pret trim Latvijas iedzīvotājiem par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus.

Kriminālvajāšanas sākšanai nodotie kriminālprocesi tika izdalīti atsevišķā lietvedībā no kriminālprocesa, kas tika uzsākts neilgi pēc 12.Saeimas vēlēšanām.

DP norāda, ka vienā no kriminālprocesiem tika identificēta persona, kura apmaiņā pret samaksu piedāvāja savam radiniekam nobalsot par konkrētu 12.Saeimas vēlēšanu sarakstu un vienu no tā kandidātiem. Uzrunātā persona piekrita šim piedāvājumam un izteica līdzīgu priekšlikumu vēl diviem Latvijas pilsoņiem, kuri arī apmaiņā pret materiālu atlīdzību nobalsoja par konkrētu vēlēšanu sarakstu un tā kandidātu. Abas personas, kuras par samaksu aicināja citus vēlētājus balsot par noteiktu partiju un tās kandidātu, ir atzinušās minētā noziedzīgā nodarījuma veikšanā. Prokuratūrai minētajā kriminālprocesā lūdz sākt kriminālvajāšanu pret diviem Latvijas iedzīvotajiem.

Savukārt otra kriminālprocesa ietvaros tika konstatēta vēl viena persona, kura apmaiņā pret samaksu piedāvāja trim citiem Latvijas pilsoņiem 12.Saeimas vēlēšanās nobalsot par vienu konkrētu vēlēšanu sarakstu un vienu no tā kandidātiem.

Kopumā pēc 12.Saeimas vēlēšanām tika sākti septiņi kriminālprocesi par iespējamu vēlētāju balsu pirkšanu vairāku partiju labā. Pašlaik Drošības policijas lietvedībā ir vēl divi kriminālprocesi.

Iepriekš ziņots, ka DP izbeigusi kriminālprocesu, kas bija sākts par iespējamo balso pirkšanu "Saskaņas" deputāta Ivara Zariņa labā.

Savukārt nodotas kriminālvajāšanas sākšanai ir vairākas lietas, tostarp Vidzemes tiesas apgabala prokuratūrai nodota lieta pret četrām personām. Vēl viena lieta nodota tiesai, un tajā divas personas apsūdzētas par balsu pirkšanu par labu Zaļo un Zemnieku savienības  Kurzemes sarakstakandidātam Mārtiņam Martinsonam.  

Viena no skaļākajām balsu pirkšanas lietām ir Latgalē, kur balsis esot pirktas par labu “Vienotības” kandidātam Dzintaram Zaķim. Par iespējamo balsu pirkšanu Zaķa ievēlēšanai jau nākamajā dienā pēc vēlēšanām medijiem ziņoja „Vienotības” Viļānu nodaļas vadītājs Juris Vidiņš. Šī rīcība gandrīz noveda pie viņa izslēgšanas no partijas, taču „Vienotības” valde nolēmusi šo jautājumu „iesaldēt”.  Zaķa lietu pašlaik izskata tiesa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti