Distancēšanās pārkāpumu dēļ sestdienas pasākumi Tērbatas ielā atcelti; varētu atcelt visu programmu

Piektdien Rīgā, Tērbatas gājēju ielas atklāšanas pasākumā, apmeklētāji masveidā neievēroja Covid-19 dēļ noteiktos distancēšanās noteikumus, tādēļ sestdien pasākumi ir atcelti, pavēstīja organizatori. Ja distancēšanās netiks ievērota, varētu atcelt visus pasākumus.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") ziņoja, ka Rīgas pašvaldības policijai (RPP) darbā nāks palīgā Valsts policija.

"Valsts policija nāks palīgā pašvaldības policijai un pastiprināti patrulēs, kā arī reģistrēs materiālu un izskatīs administratīvo atbildības pakāpi organizatoram," tviterī rakstīja Ģirģens.

RPP pārstāvis Toms Sadovskis
00:00 / 00:55
Lejuplādēt

RPP pārstāvis Toms Sadovskis pastāstīja, ka piektdien koncerta laikā Tērbatas ielā bija norīkoti visi Rīgas centrā esošie brīvie policijas resursi, un apmeklētāji tika brīdināti, ka ir jāievēro savstarpējā distance. Tāpat policija lūdza mūziķiem starp dziesmām atgādināt par distancēšanās nepieciešamību.

Diemžēl interese par pasākumu bija pārāk liela, tādēļ daudzi apmeklētāji ignorēja policijas aizrādījumus. "Cilvēku skaits bija pārāk liels, lai tie, kuri gribēja ievērot distancēšanos, varētu to izdarīt," norādīja Sadovskis.

Pašvaldības policija vērsusies pie pasākuma rīkotājiem ar vairākiem ieteikumiem, kā plānot turpmākos pasākumus.

Rīgas domes pagaidu administrācijas vadītāja padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Jana Jentkus ziņoja, ka organizatori pārskata plānoto programmu un nepieciešamības gadījumā ir gatavi pilnībā atcelt kultūras un izklaides notikumus

"Aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem un rūpēties par savu drošību - ievērot divu metru distanci un nedoties tajās vietās, kur veidojas īslaicīgi cilvēku sablīvējumi," pauda Jentkus.

Pēc viņas vārdiem, lai veicinātu drošu distancēšanos piektdien grupas "Carnival Youth" uzstāšanās laikā, Rīgas Pašvaldības policija (RPP) uzraudzījusi koncerta apmeklētājus, "kontrolējot un uzrunājot klātesošos par distances ievērošanu". Tāpat arī mākslinieki pēc organizatoru lūguma no skatuves vairākkārt atgādināja par piesardzību, aicinot arī izretoties. Kā apliecina video un fotofiksācijas sociālajos tīklos, distancēšanās gan panākta netika.

Jentkus pauda, ka arī pirms gājēju jeb "vasaras ielas" atklāšanas un tās laikā iedzīvotāji regulāri tika aicināti parūpēties par savu drošību un ievērot visus noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus. Pēc organizatoru novērojumiem, mākslinieku uzstāšanos vēroja ap 400 cilvēku. Pēc RPP vērtējuma, kvartālā, kur norisinājās grupas "Carnival Youth" uzstāšanās, ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus, varēja atrasties līdz 500 cilvēki.

Tikmēr veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!") sola, ka pirmdien aicināšot uz sarunu Rīgas pagaidu administrāciju, "lai klātienē izskaidrotu epidemioloģiskās drošības ierobežojumus un novērstu riskus turpmāk".

Savukārt "Attīstībai/Par!" Rīgas mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis izteicies, ka koncertu rīkošana, ja nevar nodrošināt distanci, nav pieļaujama. "Uzskatu, ka Rīgas pagaidu administrācijai būtu jāpārskata ielā plānoto pasākumu plāns. Jāatceļ norises, kur nevar nodrošināt distanci," mudinājis politiķis. Sociālajos tīklos cilvēki gan pauduši viedokli, ka notikušais ir pašas "Attīstībai/Par!" atbildība, jo Rīgas pagaidu administrāciju saista ar šo partiju, kuras ministrs Juris Pūce bija vadošais Rīgas domes atlaišanas jautājuma virzītājs valdošajā koalīcijā.

KONTEKSTS:

Piektdien Tērbatas ielā norisinājās vairāki "vasaras ielas" atklāšanas pasākumi. Kopā ar Tērbatas ielas iedzīvotājiem ielas atklāšanu ieskandināja "Carnival Youth" koncerts. Koncerta laikā un pēc tā daudzi cilvēki sociālajos tīklos pauda sašutumu par to, ka koncertā nav ievērotas distancēšanās prasības.

Rīgas pašvaldība eksperimenta veidā pirmo reizi realizē pilsētas vasaras ielas ideju, uz vienu mēnesi atvēlot Tērbatas ielu gājējiem, riteņbraucējiem, tirgotājiem un nedēļas nogalēs - kultūras notikumiem.

Tērbatas ielai noteikts dzīvojamās zonas statuss, pastāstīja Rīgas domes Satiksmes departamenta Satiksmes organizācijas un projektu vadības pārvaldes priekšniece Rudīte Reveliņa. Dzīvojamās zonas statuss nozīmē, ka transportlīdzekļiem, kas pa ielu drīkstēs pārvietoties, tas jādara ar ātrumu, kas nepārsniedz 20 kilometrus stundā. Pa ielu var pārvietoties operatīvais un preču piegādes transports, kā arī iedzīvotāji, kas dzīvo Tērbatas ielā. Vienlaikus pašvaldība aicina preču un citas piegādes attiecīgajā dienā veikt līdz plkst.10.

Transporta piekļuve katram ielas kvartālam nodrošināta tikai no vienas puses, uzsvēra Reveliņa, aicinot iepazīties ar satiksmes izmaiņu shēmu pašvaldības mājaslapā.

Tāpat transportlīdzekļi joprojām drīkst šķērsot ielu krustojumos. Satiksmes departamenta pārstāve uzsvēra, ka ceļu satiksmes noteikumus arī gājēju ielā neviens nav atcēlis, tāpēc gājējiem šķērsot krustojumus atļauts tikai pie zaļā luksofora signāla.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt