Diskutēs par pārtikas drošību un ilgtspējību

Eiropas Savienības mājā notiks diskusija "Finansējums attīstības sadarbībai: ilgtspējīga pārtikas patēriņa perspektīva". Eksperti diskutēs par pārtikas drošību un ilgtspējību, kā arī par Latvijas lauksaimniecības lomu tajā. Plānots pārrunāt arī to cik efektīvi un kādiem mērķiem Latvija attīstībai veltīto budžetu tērē.

Pasākumā par pārtikas jautājumu problemātiku pieredzē dalīsies arī pārstāvis no Ugandas. Tāpat diskusijā piedalīsies arī biedrība "Homo Ecos”, Latvijas Zemnieku federācija, vides inženierzinātņu doktore Jana Simanovska.

„Viens no sadarbības jautājumiem ir pārtikas drošība. Pasaulē joprojām ir milzīga problēma – pārtiku saražo daudz, bet apmēram 842 miljoni cilvēki nesaņem nepieciešamo pārtikas daudzumu un dzīvo badā,” stāsta Latvijas Attīstības sadarbības platformas (LAPAS) eksperte Evija Goluba.

Viņa norāda, ka runa būs arī par Latviju – ko mēs darām pārtikas jomā, kā un kādu pārtiku nodrošinām.

Salīdzinoši tiks apskatīta Latvijas  un Eiropas perspektīva, arī attīstības valstu piemēri.

LAPAS administrēs Eiropas Attīstības gada grantu 125 000 eiro apmērā. Eiropas attīstības gada vadmotīvs būs "mūsu pasaule, mūsu cieņa, mūsu nākotne". Šis ir pirmais gadījums ES vēsturē, kad gada tematika ir veltīta Eiropas ārpolitikai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti