Sadaļas Sadaļas

Diskutēs par krīzes komunikācijas ētiku Latvijā

Latvijas Universitātes (LU) 72. Zinātniskās konferences ietvaros 5. februārī Sociālo Zinātņu fakultātē (SZF) notiks diskusija „Krīzes komunikācija un ētika Latvijā”. Ierosmi šai diskusijai radījusi nesenā Zolitūdes traģēdija, un lielākā diskusijas daļa tiks veltīta šī gadījuma un tā atveidojuma medijos analīzei.

Diskusijā, kuru vadīs LU SZF praktiskās ētikas centra valdes priekšsēdētājs docents Ivars Ījabs, īpaši aicināti piedalīties žurnālisti ar savu pieredzi un redzējumu par 2013.gada 21. novembra notikumu komunikāciju.

Kā norāda LU SZF vadošā pētniece Skaidrīte Lasmane: „Zolitūdes traģiskais gadījums un daudzi tam līdzīgie pasaulē aktualizē domāšanu par katastrofu, avāriju un citu drošībai bīstamu notikumu vadīšanu, kā arī to pēckrīzes izvērtēšanu. Blakus zaudējumiem, upuriem un to pārdzīvojumiem vienlaikus saasinās jautājumi par to, ko mainīt, lai dzīvības upuru turpmāk būtu mazāk un kā par to domāt un runāt pēckrīzes laikā.”

Diskusijā tiks apskatīti vairāki krīzes komunikācijas aspekti un ētika. To ievadīs LU SZF profesores Vitas Zelčes pārdomas par vēsturisko traumu komunikāciju, kā arī Māras Mellēnas pētījums par nāves izpratni latviešu tradicionālajā kultūrā. Holokausta komunikācijas ētiku Latvijā vērtēs LU SZF doktorants Didzis Bērziņš.

Lielākā diskusijas daļa atvēlēta Zolitūdes gadījuma analīzei, kurā iesaistīti gan LU SZF mācībspēki Rolands Tjarve, Skaidrīte Lasmane u.c., gan Rīgas Stradiņa universitātes profesore Vija Sīle un docents Vents Sīlis. Diskusijā izvērtēs arī mediju līdzdalību Zolitūdes gadījuma atveidojumā Latvijas medijos.

LU 72. zinātniskās konferences darbs organizēts sešās plenārsēdēs un 123 sekciju sēdēs. Notiks arī 13 izstādes. LU zinātnieki, docētāji un viesi nolasīs 1577 referātus dabas zinātnēs, 825 - sociālajās zinātnēs, 512 - humanitārajās zinātnēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt