Līdz maijam Konkurences padome izvērtē TV3 īpašnieka "MTG" iecerēto LNT pirkšanu. Padomei būs jādod ne tikai atļauja, bet, iespējams, arī nosacījumi abu televīziju tālākajam darbam. Mediju vidē ir sākusies plašāka diskusija par to, kā TV3 un LNT nonākšana viena īpašnieka rokās ietekmēs informācijas daudzveidību. "MTG" noliedz, ka vēlas apvienot redakcijas un arī turpmāk sola daudzpusīgu un dažādu saturu TV3 un LNT.
Savs atzinums, vai ļaut apvienoties abām televīzijām, ir jādod arī Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei. Mediju uzraugi rīkoja diskusiju, lai skaidrot, cik lielā mērā Latvijas komerctelevīziju nonākšana viena īpašnieka rokās apdraudēs mediju vidi. Advokāte Dace Silava-Tomsone aicina vērtēt vairākus aspektus. Tomēr visvairāk viedokļu un strīdu ir, vai no abu televīziju apvienošanas necietīs viedokļu daudzveidība. LNT īpašnieks Andrejs Ēķis Konkurences padomi aicināja vērtēt, kas ir labāk no skatītāja viedokļa - lai arī apvienotas, tomēr strādājošas televīzijas vai televīziju aiziešana no tirgus.
"MTG" tikai ļoti vispārīgi runā par stratēģiju - abas televīzijas saglabās neatkarīgas redakcijas, tajās tiks ievērota politiskā neitralitāte. "MTG" pārstāvis Kaspars Ozoliņš uzskata par nepamatotām bažas, ka komerctelevīziju nonākšana viena īpašnieka rokās sašaurinās informācijas klāstu skatītājiem.
Padomes rīkotajā diskusijā izskanēja vairāki apsvērumu gan par, gan pret apvienošanos. Piemēram, kā laba lieta tiek minēts, ka turpmāk būs zināms ietekmīgā medija īpašnieks. Savukārt Latvijas Universitātes profesore Inta Brikše saskata risku, ka cietīs abu televīziju saturs un, visticamāk, tās būs tieši ziņas.
Iesākto diskusiju par "MTG" plānoto LNT pirkšanu Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome sola turpināt. Padomes priekšsēdētājs Ainārs Dimants atzina, ka pirms sniegt savu vērtējumu Konkurences padomei par apvienošanās, mediju uzraugi vēlas dziļāk izpētīt, kā tas ietekmēs informācijas brīvību, daudzveidību un pieejamību Latvijā.