Dimants tiesā apstrīd Saeimas lēmumu par atlaišanu no NEPLP

Ar Saeimas lēmumu no Nacionālās plašsaziņu līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa  amata atlaistais NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants šonedēļ tiesā  iesniedzis pieteikumu par šī Saeimas lēmuma atcelšanu.

Dimants pieteikumā Administratīvajai rajona tiesai lūdz atcelt Saeimas lēmumu, jo, viņaprāt, ir pārkāptas vairākas procesuālās normas.

Dimants pieteikumā norāda, ka viņa atbrīvošanu var traktēt kā politisko lēmumu, tomēr likumā ir noteikti konkrēti kritēriji NEPLP locekļu atbrīvošanai no amata.

Dokumenti

Aināra Dimanta pieteikums tiesai

Lejuplādēt

1.06 MB

Dimants pieteikumā norāda, ka likumā nav ietverti subjektīvi kritēriji NEPLP locekļu ievēlēšanai vai atbrīvošanai no amata un Saeima nedrīkst ievēlēt vai atbrīvot no amata NEPLP pārstāvjus, pamatojoties uz iekšējās vai politiskās pārliecības kritērijiem.

Dimants arī uzsver, ka  Saeimas lēmums par viņa atlaišanu nesatur konkrētu pamatojumu un tajā nav ietverti jebkādi lietderības apsvērumi, turklāt viņam nebija iespējas paust savus argumentus šajā lietā.

Jau vēstīts, ka 8.jūlijā par Dimanta atlaišanu no NEPLP balsoja 50 deputāti, pret bija astoņi, trīs balsojumā atturējās.

NEPLP tiek pārmesta neefektīva rīcība ar budžeta naudu, krievu valodas pieaugums "Radio Skonto" un rupjības radio Pieci.lv. Elektronisko mediju uzraugs un arī abu sabiedrisko mediju pārstāvji gan atzinuši, ka pārmetumi ir nevietā.

Jaunievēlētais Valsts prezidents Raimonds Vējonis neatbalsta NEPLP vadītāja Dimanta atlaišanu. "Manuprāt, šis lēmums nav pareizs. Tas tiešām apdraud tās demokrātiskās vērtības, kuras ir Latvijā," intervijā Latvijas Radio programmā "Labrīt" sacīja Vējonis.

NEPLP ir neatkarīga pilntiesīga autonoma institūcija, kas atbilstoši savai kompetencei pārstāv sabiedrības intereses elektronisko plašsaziņas līdzekļu jomā. Padome uzrauga, lai to darbībā tiktu ievērota Latvijas Republikas Satversme, Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums un citi normatīvie akti. Padome ir atvasināta publiska persona.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti