Aktuāli

Cik tālu pavirzījusies Latvijas vēsturē apjomīgākā krimināllieta?

Aktuāli

Teātros izpārdotākajās izrādēs - papildu krēsli, kas ir pretrunā ugunsdrošības noteikumiem

NEPLP padomes loceklis Ainārs Dimants par notikušo ar pieci.lv

Dimants: Notikušais ar pieci.lv apliecina – sabiedrisko mediju finansējumam jābūt iezīmētam

Notikušais ar pieci.lv finansējumu, kuru Saeimas komisija nākamgad rekomendēja samazināt, bet kas netika atbalstīts koalīcijā, kārtējo reizi apliecina – sabiedrisko mediju finansējumam ir jābūt iezīmētam, šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklis Ainārs Dimants.

Pēc viņa teiktā, pirmdien, 21.novembrī, Saeimas Budžeta komisijā lemtais rekomendēt atņemt radiostacijai pieci.lv 130 000 eiro nākamā gada budžetā un piešķirt tos citām stacijām, apliecina to, ka tiesiskais regulējums Latvijas sabiedrisko mediju neatkarībai nav pietiekams. "Var vienkārši sanākt deputāti un ko tādu nolemt," sprieda Dimants.

Viņš sacīja, ka nav garantiju tam, ka kaut kas līdzīgs neatkārtosies, jo līdzīgs priekšlikums par finansējuma samazināšanu pieci.lv iesniegts arī pirms diviem gadiem.

Tāpēc būtu jāatbalsta NEPLP jau iepriekš virzītais priekšlikums, kas paredz – sabiedrisko mediju finansējumam ir jābūt iezīmētam, lai tas būtu garantēts, kā tas ir, piemēram, kaimiņvalstī Lietuvā.

Tas nozīmētu to, ka politiķi vairs "nevarētu ķerties" klāt sabiedrisko mediju finansējumam un tā sadale būtu pašu mediju un tā uzrauga ziņā, teica Dimants.

Pēc viņa sacītā, mediju tāpat kā tiesu vara ir ārpus likumdevēja kompetences, taču pašreiz Latvijā tas tā nav, un politiķi jau atkal "jaucas [sabiedrisko] mediju darbībā un testē, cik tālu varēs iet."

Savukārt Saeimas deputāts Imants Parādnieks (Nacionālā apvienība) intervijā Latvijas Radio norādīja, ka pieci.lv savus mērķus nav sasniedzis – solīto 100 000 klausītāju vietā pēc trim darbības gadiem neesot sasniegta pat puse.

"Šādam radio ir jābūt, bet tas ir krietni pārfinansēts," uzskata Parādnieks.

Jau ziņots, ka Saeimas Budžeta komisija pirmdien bija nolēmusi samazināt finansējumu pieci.lv par 130 000 eiro šo summu atvēlot komercradiostacijām, kas par to varētu cīnīties atklātā konkursā. Komisijas deputāti un Latvijas Komerciālo radiostaciju asociācija norādīja, ka pieci.lv līdz šim ir saņēmis pārāk lielu finansējumu, taču savu misiju - popularizēt latviešu aktuālo mūziku - nav īstenojis.

Vēlāk valdības koalīcija nolēma, ka radiostacijai pieci.lv tomēr nesamazinās finansējumu nākamajā gadā par 130 000 eiro, kā to dažas stundas pirms tam bija rekomendējusi Saeimas Budžetu un finanšu komisija. Tomēr no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem 130 000 eiro būs veltīts komercstacijām, lai tās izveido latviešu populārās mūzikas platformu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti