Dimanta: Ziedojumu akcijas liecina – Latvijā lielākā problēma ir veselības aprūpe

Labdarības organizācijas katrā valstī parāda, kas valstī nav kārtībā, un Latvijā tā šobrīd ir veselības aprūpes joma, intervijā LTV “Rīta panorāmai” teica fonda “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.  

Viņa sacīja, ka labdarības iniciatīvas liecina par to, kas valstī atstāts uz sabiedrības pleciem, un fonda pieredze rāda, ka Latvijā tā ir veselība un sociālais nodrošinājums, it īpaši ārpus Rīgas, bet veselība pašlaik ir galvenā problēma.

Dimanta arī norādīja, ka dzīvības glābšanu nevar atstāt uz cilvēku pleciem, tas nedara godu neatkarīgajai valstij.  

Arī gadījumā ar Baibu Baroni, kuru nespēja glābt par sabiedrības saziedoto naudu veiktā aknu transplantācija, parāda problēmas. Valsts solīja sākt aknu transplantāciju par budžeta naudu, bet jau trīs reizes to atlika, jo budžetā nav naudas.

“Runa nav par naudu, bet par attieksmi, tas ir skumjākais,” sacīja Dimanta.

Viņa piebilda, ka Baibas gadījumā likuma nekvalitatīva sagatavošana un neplānošana kādam maksāja dzīvību. Un tas ir uztraucoši, ka daudzas porblēmas paliek uz sabiedrības pašiniciatīvas pleciem.

“Man nav skaidrs, kas notiek, tāda sajūta, ka esam tikko nodibinājuši valsti”, un tagad veidojam darba grupas un spriedīsim, kas jādara, un būs reformas.

Bet taču pagājuši 25 gadi un jābūt pēctecībai, jābūt konkrētiem lēmumiem, sacīja Dimanta. 

2 komentāri
Vidis
Kurā jomā Latvijā likumdošana ir kārtībā?
Problēma nav likumos
bet to ievērošanā un izpildē.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti