Rīta Panorāma

Baha „Ziemassvētku oratorija” noslēdz festivālu „Eiropas Ziemassvētki”

Rīta Panorāma

Intervija ar Ilgu Kreitusi un Juri Rozenvaldu

Dimanta: Augošā sabiedrības gatavība iesaistīties labdarībā liecina par tās briedumu

Augošā sabiedrības gatavība un vēlme iesaistīties labdarībā liecina par tās briedumu un ieinteresētību ne tikai savā, bet kopējā labumā, intervijā trešdien LTV raidījumam „Rīta Panorāma” sacīja organizācijas ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Viņa stāsta, ka labdarība ir viena no sabiedrības aktualitātēm un tas parāda - sabiedrībai rūp, kāda mēs esam sabiedrība. Jaunai un nenobriedušai sabiedrībai ir raksturīgi domāt par savu labumu un rūpes tikai par sevi. Savukārt nobriedušā sabiedrībā tās locekļi apzinās, ka ir jāveido „kopīgs sabiedrības labums”.

Viņa atzina, ka kopumā aizejošais gads labdarībā un ziedot.lv ir bijis veiksmīgs. Tomēr viņa domā, ka „ar labdarību nedrīkst glābt cilvēku dzīvības”, kā tas Latvijā mēdz notikt. Tas primāri ir valsts uzdevums.

Tiesa, no otras puses, vietā ir jautāt, cik Latvijas sabiedrība ir apzinīga nodokļu maksātāja un vai nauda, kas nonāk valsts budžetā, tiešām tiek tērēta atbilstoši sabiedrības un mazāk aizsargātāko sabiedrības grupu interesēm.

Saistītie raksti
5 komentāri
omg => :)
Nē, dārgo cilvēk. Valsts - tie esam mēs paši. Ja valsts nav tāda, kādu mēs to gribam redzēt, tāda, kādai tai jābūt, tad mums tā ir jāmaina. Lūk, tā ir brieduma pazīme. Nevis izlkties, ka valsts un es - tās ir divas neatkarīgas planētas, kas griežas katra savā orbītā.
omg => :)
Nu, ja valsti uztver kā neorganizētu / vāji organizētu pilsoņu kopumu, tad jā. Bet tāda mana doma nebija, esmu neprecīzi izteicies un ar valsti biju domājis aparātu, kuru uztur par nodokļu maksātāju naudu un kurš ir pakļautībā Ministru kabinetam vai Saeimai.
:)
tad jau tavs pirmais komentārs neatbilst patiesībai un/vai ir pretrunā ar otro, jo mēs, t.i. valsts, noorganizējām labdarības pasākumu
omg
Nē, tas liecina par nespēju organizēt līdzīgus pasākumus valstiski. Savukārt tā nebūt nav brieduma pazīme.
:)
vēlme, lai visu manā vietā noorganizē valsts - lūk, tas liecina par brieduma trūkumu. nobriedusi personība ir gatava pati uzņemties iniciatīvu un atbildību, negaidot citus, tai skaitā valsti
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti