Dimanta: Atbalsts bērniem - Latvijas niša palīdzībai Ukrainai

Latvijas niša palīdzībai Ukrainai var būt tieši sadarbība ar bērniem, secinājusi labdarības organizācija “ziedot.lv”. Un ģimenēm, kas uzņem šos bērnus, jābūt gatavām visu mēnesi veltīt viņiem laiku un uzmanību.

Latvijas iedzīvotāju lielo atsaucību Ukrainas bērnu uzņemšanai ģimenēs “ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” skaidro ar izpratni par kara šausmām, ko nākas piedzīvot bērniem Ukrainā. “Tas ir mazākais, ko varam dot bērniem, kas piedzīvojuši kara šausmas un zaudējuši tuviniekus,” saka Dimanta.

Lai gan ir domāts sadarboties ar vietējām Ukrainas organizācijām par kādu mantu sūtīšanu, tomēr organizācija nonākusi pie atziņas, ka Latvijas niša palīdzībai Ukrainai var būt tieši sadarbība ar bērniem. Būtiski iemesli tam - Latvija nav tik tālu no Ukrainas un arī nav valodas barjeras.

“ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta
00:00 / 03:26
Lejuplādēt

Līdz šim Latvijas ģimenēs paviesojušies 82 bērni no Ukrainas, un līdz gada beigām atbrauks vēl divas grupas, kur katrā ir 15 bērni. Pēc lūguma atsaukties ģimenēm, kas vēlas uz mēnesi uzņemt šos bērnus, biedrība „Alianses Latvija bez bāreņiem" jau saņēmusi krietni pieteikumu skaitu.

Biedrības pārstāvis Matīss Francis pastāstīja – būtiski, lai laikā, kamēr bērns uzturas Latvijā, vienam no vecākiem būtu brīvs laiks. Bērnam būtu jāvelta uzmanība un arī jāaizved uz biedrības organizētajiem pasākumiem. Tāpat vēlams, lai bērnam būtu sava istaba vai iespēja dalīt istabu ar ģimenē esošajiem bērniem. Ģeogrāfiskā ierobežojuma gan nav, tomēr līdz šim atsaucīgākās ģimenes bija no Rīgas vai tās apkārtnes.

Līdz šim valoda nav bijis šķērslis, un ģimenes runājušas ar uzņemamajiem bērniem krieviski vai angliski. Turklāt vairākos gadījumos bērniem savā starpā nav bijušas problēmas komunicēt pat tad, ja viens no viņiem runā tikai latviski, atklāja Francis.

Biedrības „Alianses Latvija bez bāreņiem" pārstāvis Matīss Francis
00:00 / 04:32
Lejuplādēt

Tāpat Latvijā palīdzību sniedz Ukrainas bērniem, kas zaudējuši vienu vai abus vecākus, piedāvājot viņiem sociālo rehabilitāciju divu nedēļu garumā, pastāstīja “Rotary” kluba pārstāvis Aivars Kalniņš.

“Rotary” kluba pārstāvis Aivars Kalniņš.
00:00 / 02:39
Lejuplādēt

Bērnus no bērnu namiem uzņem Jaundubultu rehabilitācijas centrā, kura direktora vietniece Ingrīda Misūne atklāj – tie lielākoties ir no Doņeckas apgabala. Pusotra gada laikā šiem bērniem nācies braukt no vienas vietas uz citu, un līdz atbraukšanai uz Latviju viņi dzīvojuši dzīvoklī.

Sākotnēji Latvijā ārstu komanda izspēlēja spēles ar šiem bērniem, noskaidrojot viņu fizisko un emocionālo stāvokli. Ja ir nepieciešams, ar viņiem strādā arī pēc individuālās programmas. Visvairāk bāreņiem no Austrumukrainas nepieciešams stabilizēt psiholoģisko stāvokli.

Jaundubultu rehabilitācijas centrā direktora vietniece Ingrīda Misūne
00:00 / 04:58
Lejuplādēt

Jau ziņots, ka akcijā “Kara bērni” iedzīvotāji aicināti ziedot tam, lai bērni no Ukrainas varētu atbraukt uz Latviju un atgūties no pieredzētā kara un tuvinieku zaudējuma. Līdz šim bērnu uzņemšanai atsaukušies vairāki desmiti Latvijas ģimeņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt