Panorāma

Panorāma

Panorāma

Patvēruma meklētāju centrs drīz paplašināsies

Dignājā top rehabilitācijas centrs

Dignājā top rehabilitācijas centrs vēža slimniekiem «Spēka avots»

“Spēka avots” – tāds nosaukums dots rehabilitācijas centram, ko par ziedotāju līdzekļiem pacientu atbalsta biedrība “Dzīvības koks” atjauno Dignājā. 

Ar rekordlielu ziedotās naudas summu beidzies Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas rīkotais labdarības maratons “Dod pieci!”, un onkoloģijas pacientu atbalstam saziedoti 190 910  eiro, kas ļaus “Dzīvības kokam” sarīkot 21 nometni 513 onkoloģijas pacientiem.

Biedrība pašlaik arī atjauno ēku, kurā varēs rīkot šādas nometnes, tālu no Rīgas un tālu arī no Onkoloģijas centra, kur vēža slimnieki gājuši cauri drūmam posmam ar operāciju, staru vai ķīmijterapijas kursiem.

Tieši “Dzīvības koka” nometnēm labdarības maratonā “Dod pieci!” šogad naudu ziedoja tūkstošiem cilvēku. No 2018.gada šīs nometnes sola apmaksāt valsts.  

“Spēka avots” top ļoti skaistā vietā Daugavas krastā. Projekta pirmajā kārtā tiek renovēts bijušais klubs, bet savu kārtu gaida arī bijusī kūts ēka, kurā plānota arī ūdens dziedniecība. Ar kluba ēku vietējiem saistās daudz atmiņu, savulaik tā bija pagastmāja, kantoris, dzimtsarakstu nodaļa.

No ārpuses darbi jau gandrīz pabeigti, ēkai uzliks jumts un ielikti logi.  Lielākais darbu apjoms ir iekštelpās. Koka ēka prasa arī īpašu pietāti pret senatnīgumu.

Ēka veidota par ziedotāju naudu, kuru atvēlēja cilvēki, kas redzēja, ko dara biedrība un vēlējās palīdzēt, stāsta biedrības “Dzīvības koks” valdes priekšsēdētāja Gunita Berķe.

Lai pabeigtu visus darbus, apdari un arī kādu gultasveļu sagādātu, būs nepieciešami vēl aptuveni 200 000 eiro, saka Berķe. 

Kā dzīvot tālāk? Uz šo jautājumu atbildes vēža slimnieki meklē bieži. Audzējs ir izgriezts, apstarots. Pēc smagās ķīmijterapijas priekšā jauns sākums.

Viena lieta ķermenis, cita lieta psihe, tur arī vajadzīgas zināšanas, atbalsts, darbs, saka atbalsta grupu vadītāja Ramona Kokina. Viņa atbalsta grupas un nodarbības nometnēs vada jau astoņus gadus. Pagaidām nometnes notiek dažādās īrētās telpās, piemēram, viesu namos, tāpēc viņa ļoti gaida jauno centru Dignājā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti