Panorāma

G.Truksnis atgriežas Jūrmalas mēra amatā

Panorāma

Rīgā ierodas Ķīnas premjerministrs

Jauna liecība digitālās TV lietā

Digitālās TV lietā jaunas liecības par Šķēli; tagad viss prokuratūras rokās

Viens no digitālās televīzijas lietā apsūdzētajiem – advokāts Jānis Loze – vērsies tiesā ar lūgumu uzklausīt jaunu viņa liecību. Dokumentā, kas citēts laikrakstā “Latvijas Avīze”, Loze uzsver, ka digitālās televīzijas ieviešanas projekta ietvaros darbojies kā Andra Šķēles advokāts un pildījis viņa norādījumus.  To apstiprina arī kādreizējais Šķēles runasvīrs Jurģis Liepnieks. Tagad viss ir prokuratūras rokās.

Saistībā ar tā saukto digitālgeitu ekspremjera Andra Šķēles vārds ir minēts daudz, bet uz apsūdzēto sola viņš nav sēdies – tiesā Šķēle piedalījies vienīgi kā liecinieks. Tagad – pusgadu pēc pirmās instances tiesas sprieduma - viens no apsūdzētajiem Jānis Loze, kam septiņus gadus ilgā tiesāšanās beidzās ar divu gadu cietumsodu, nolēmis sniegt jaunu liecību.

Advokāta lūgums citēts laikraksta ''Latvijas Avīze'' publikācijā:

“Digitālās televīzijas projektā es iesaistījos kā Andra Šķēles advokāts viņa uzdevumā un vadījos pēc viņa norādījumiem, jo, kā es sapratu, Šķēle bija saistīts ar kompāniju, kurai bija interese piedalīties digitālās televīzijas ieviešanas Latvijā procesā. (..) Ik mēnesi tika attiecīgi piestādīti rēķini gan Andrim Šķēlem, gan viņa uzņēmumam par padarīto darbu, kas tika attiecīgi apmaksāti. (..) Uzdevumu es pieņēmu, piekrītot viņa noteikumiem un vēlmei, ka es darbošos viņa uzdevumā, neatklājot klientu.”

Pats Loze sazvanīts apstiprināja lūguma esamību, bet neko vairāk komentēt nevēlējās.

Arī Šķēle uz uzdotajiem jautājumiem pēc būtības neatbildēja, bet norādīja, ka, savulaik sniedzot liecības, ir atbildējis uz visiem jautājumiem par Lozi un nepieciešamības gadījumā gatavs to darīt atkārtoti.

Viņa kādreizējais runasvīrs Jurģis Liepnieks, kam tiesa piespriedusi procesā apjomīgāko – 72 000 eiro naudas sodu – Lozes pausto apstiprina.

“Jā, absolūti jā, protams. Tas, ko Lozes kungs ir teicis, sakrīt ar visiem lietas materiāliem, tai skaitā ar to, ko es esmu iepriekš liecinājis,” pauda Liepnieks. 

Lietas tiesnesis Juris Stukāns pagaidām atturas prognozēt, vai Lozes atklātība varētu uzlabot viņa izredzes apelācijas instancē.

“Jāskatās, ko pats Šķēle uz to atbildēs, bet, ja mēs teorētiski uz to skatāmies, Loze apsūdz Šķēli, ka viņš ir līdzvainīgs šajā noziegumā. Šajā lietā nekas nevar mainīties pret Andri Šķēli, to var tikai, ja lietā tiks nodibināti jauni fakti, prokurors var to attiecīgi izmantot prokuratūrā esošajā citā procesā, kas ir izdalīts,” pauda tiesnesis.

Viņš norādīja - tagad viss ir prokuratūras rokās, un, ja arī Loze būtu to agrāk stāstījis, viss būtu bijis tikai prokuratūras rokās, tiesa tur neko nevar darīt.

Liepnieks atsevišķi izdalīto kriminālprocesu raksturo kā mēģinājumu Šķēli pasargāt.

“Prokurors savā laikā ģenerālprokurora vadībā izdalīja Andri Šķēli no lielās digitalizācijas krimināllietas atsevišķā procesā. Mans personīgais viedoklis nav tāds, ka šeit būtu jāapsūdz Šķēles kungs, tāpēc ka es uzskatu, ka nedz viņš, nedz kāds cits šajā procesā ir pārkāpis likumu, bet tas, ka pret Šķēli ir īpaša, man neizskaidrojama attieksme, tas ir acīmredzams, jo skaidrs, ka no tiem 20 cilvēkiem, kas ir apsūdzēti, lielākajai daļai loma digitālās televīzijas ieviešanā ir daudz mazāka nekā Šķēles kungam,” norādīja Liepnieks.

Lietas prokurors Monvīds Zelčs  Latvijas Televīzijai norādīja, ka Lozes paustā informācija nav jaunums un viņa izteikumi kā tādi nedod pamatu celt apsūdzību pret Šķēli, gan neizslēdzot, ka turpmākajā tiesas procesā tie tiks ņemti vērā. Apelācijas instances nākamā sēde paredzēta 30.novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt