Dienvidkurzemes un Aizkraukles novados policija izņem ievērojamu daudzumu nelikumīgu šaujamieroču (precizēts)

Valsts policija (VP) Dienvidkurzemes un Aizkraukles novados pie diviem iepriekš nesodītiem vīriešiem uzgājusi ievērojamu daudzumu nelikumīgus šaujamieročus, to būtiskās sastāvdaļas, munīciju un spridzināšanas ietaises, tostarp arī sprāgstvielas četru kilogramu apjomā. Līdz šim izmeklēšanā gūtā informācija norāda, ka 1968. un 1972. gadā dzimušie vīrieši nelegālos šaujamieročus turēja kolekcionēšanas nolūkā, bet dažus eksemplārus – realizēšanai melnajā tirgū. Par abiem gadījumiem sākts kriminālprocess.

Precizējums

Valsts policija precizēja, ka nelikumīgie šaujamieroči uzieti Dienvidkurzemes novadā, nevis Liepājas novadā.

VP informēja, ka policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas, saņemot informāciju par divām personām, kuras, iespējams, nodarbojas ar nelikumīgu šaujamieroču apriti, par katru uzsāka kriminālprocesu un veica nepieciešamās kriminālprocesuālās darbības.

Izmeklēšanai un operatīvajai darbībai vainagojoties panākumiem, VP amatpersonas noskaidroja nelikumīgi glabāto priekšmetu atrašanās vietas un šī gada augustā un septembrī īstenoja kratīšanas vairākās vietās Aizkraukles novadā un Dienvidkurzemes novadā, kuru laikā no nelikumīgās aprites kopumā izņēma 17 dažāda veida šaujamieročus, 14 šaujamieroču būtiskās sastāvdaļas, 4600 vienības ar munīciju, 11 spridzināšanas ietaises, 4 kg sprāgstvielas un 82 senlietas.

Līdz šim izmeklēšanā gūtā informācija norāda, ka personas nelikumīgos priekšmetus turējušas kolekcionēšanas nolūkā, bet daži eksemplāri bija paredzēti realizācijai nelegālajā tirgū.

Izņemtie šaujamieroči pārsvarā ir no Otrā pasaules kara laika, bet tostarp izņemti arī mūsdienīgāki ieroči, kā arī izņemtā munīcija lielākoties atbilst šobrīd aktuālajai, norādīja VP.

Saistībā ar notikušo abos kriminālprocesos izmeklēšana turpinās, tostarp skaidrojot nelikumīgo priekšmetu izcelsmi.

Par abiem gadījumiem sākts kriminālprocess par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, glabāšanu vai realizēšanu bez attiecīgās atļaujas. Par šādu likumpārkāpumu personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

VP norādīja, ka tā seko līdzi nelegālo ieroču aprites jomai gan starptautiskā, gan vietējā mērogā, tostarp ņemot vērā arī dažādus ģeopolitiskos izaicinājumus. "Šī ir joma, kurai tiek pievērsta īpaša uzmanība, un aktīva darba rezultātā šī gada sešos mēnešos par nelegālu šaujamieroču, to būtisko sastāvdaļu, munīcijas, sprāgstvielu vai sprāgstvielu ietaišu apriti valstī sākti 148 kriminālprocesi, kuru laikā no apgrozības izņemti vairāk nekā 130 šaujamieroči, teju 25 000 munīcijas vienību un ap 220 kilogramiem sprāgstvielas," norādīja VP.

Policijā arī atgādināja, ka personas, kuras labprātīgi nodod bez attiecīgās atļaujas izgatavotu, iegādātu, nēsātu vai glabātu šaujamieroci, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīciju, lielas enerģijas pneimatisko ieroci, sprāgstvielu vai spridzināšanas ietaisi vai bez attiecīgas atļaujas izgatavotu gāzes pistoli (revolveri) un munīciju, tiek atbrīvotas no kriminālatbildības, ja personas darbībās nav cita noziedzīga nodarījuma sastāva.

Vienlaikus VP aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un ziņot par personām, kuras nodarbojas ar nelegālo rūpalu, vai ziņot par nelikumīgu ieroču iespējamām uzglabāšanas vietām, zvanot policijai pa tālruņa numuriem: 67075366; 67075359; 110 vai rakstot uz e-pastu "[email protected]".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti