Dienas ziņas

Palīdzēs bērniem ar mācīšanās traucējumiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kurzemē meklē jaunus pašvaldības policijas darbiniekus

Dienvidkurzemes novadā un Liepājā pašvaldības policijai grūtības piesaistīt jaunus likumsargus

Liepājas pašvaldības policijā šobrīd dažādu iemeslu dēļ izveidojušās 20 vakances, un jaunus darbiniekus esot grūti atrast gan nepieciešamo prasmju, gan maz konkurētspējīgā atalgojuma dēļ. Pašvaldības policijas struktūra šobrīd top arī Liepājai blakus esošajā jaunizveidotajā Dienvidkurzemes novadā, kur līdzekļu trūkuma dēļ gan būšot mazāk policistu, nekā dienesta vadība vēlētos, līdz ar to pastāv bažas par spēju operatīvi reaģēt uz izsaukumiem attālākajās novada teritorijās.

1. novembrī izveidotajā Dienvidkurzemes novada pašvaldības policijā šobrīd strādā 16 darbinieki, un tuvākajā laikā tiks izsludinātas vēl 9 vakances. Policijas vadība neslēpj, ka vairāk nekā 3600 kvadrātkilometru plašajā novadā vēlējusies lielāku darbinieku skaitu – nedaudz virs 30, tāpat sākotnēji bijusi doma veidot trīs diennakts iecirkņus, taču pašvaldība lēmusi citādi – 25 policisti un divi diennakts iecirkņi – pa vienam Grobiņā un Aizputē. Pētot agrāko statistiku, policija vasaras sezonā kā karstos punktus gan min Pāvilostu un Rucavu.

Dienvidkurzemes novada pašvaldības policijas priekšniece Ieva Ilstere norādīja: “Rucavā būs lietuvieši, Pāvilostā – atpūtnieki. Tie būs grūtie punkti, no kā man mazliet bail. Ierašanās laiks, teiksim, no Grobiņas līdz Rucavai ir stunda. Nezinu, kā ies.”

Diennakts iecirkņa izveide tuvāk Rucavai, pēc policijā stāstītā, novada domē nav atbalstīta ierobežoto līdzekļu dēļ. Domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pastore paskaidroja, ka šobrīd gan vēl tiek veikti nākamā gada budžeta aprēķini, tāpēc konkrētu summu, kas tiks atvēlēta policijas darbam, nevarot nosaukt.

“Ja netiksim galā, prasīsim vadībai, lai mūsu rindas paplašina,” sacīja Ilstere.

Vairāk darbinieku vēlētos arī Liepājas pašvaldības policija, kurā šobrīd strādā 97 cilvēki, bet trūkst 20 darbinieku – pārsvarā tieši ielās patrulējošu kārtībsargu.

“Daļa obligātas [Covid-19] vakcinācijas dēļ, daļa meklē citus darbus. Mums jau īsti nav, ar ko pārvilināt. Tāda policijas romantika nepastāv. Visi saprot, ka policijas darbs nav viegls, atalgojums nav īpaši lielāks kā jau esošajā darbā. Var gadīties virsstundas, bet tās nav garantētas, tie nav garantēti ienākumi. Standarta alga – kāda ir, tāda ir,” pastāstīja Liepājas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Kaspars Vārpiņš.

Dienvidkurzemes novadā policists pēc nodokļu nomaksas mēnesī saņem aptuveni 800 eiro. Pēc Vārpiņa teiktā – Liepājas pašvaldības policijā atalgojums esot līdzīgs,

savukārt Liepājas domes izpilddirektors Ronalds Fricbergs norādīja, ka pašvaldības policistu algas nākamgad tiks palielinātas par 10%. Vai tas palīdzēs aizpildīt vakances, neviens nevar prognozēt.

“Mēs neesam gatavi ņemt jebkuru darbā, jo kvalitāte tomēr jānodrošina. Jābūt fiziski labi sagatavotam, atbilstoši likumam jābūt vismaz vidējai izglītībai, nedrīkst būt krimināli sodīti. Kaut gan pat tādi piesakās,” stāstīja Liepājas pašvaldības policijas pārstāvis Vārpiņš.

Liepājas pašvaldības policijā akcentēja, ka, neskatoties uz lielo vakanču skaitu, visi darba pienākumi tiekot paveikti, tomēr tos organizēt un plānot neesot vienkārši, īpaši laikā, kad jāuzrauga arī Covid-19 pandēmijas ierobežojumu ievērošana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt