Dienas ziņas

Latvijas kontūra Haidparkā

Dienas ziņas

«Brexit» vienošanās karājas mata galā

Cimdiņu apsveikumi sirds siltumam

Diasporu skolas valsts svētkos dāvā aprūpes centru iemītniekiem īpašus apsveikumus

Seniori Latvijas sociālās aprūpes centros saņem sirsnīgus sveicienus, ko gatavojuši diasporu skoliņu audzēkņi. Katrs apsveikums ir unikāls un adresēts kādam konkrētam cilvēkam ar vēstījumu, ka arī ārpus Latvijas bērni un jaunieši domā par savu valsti un cilvēkiem.  

Teju divus mēnešus pirms Latvijas valsts svētkiem 34 diasporas skoliņas un četras ģimenes pētīja un apsveikumos atdarināja mūsu senču no paaudzes paaudzē nodotos cimdu rakstus un krāsu salikumus.

Vairāk nekā 1400 cimdiņu apsveikumi nonākuši 25 sociālo aprūpes centru senioru rokās.

Viens no tiem ir valsts sociālais aprūpes centrs “Dundaga”, kur seniorus sveica arī Latvijas Valsts prezidenta kundze, diasporas skoliņu patronese Iveta Vējone.

“Es esmu šeit ar vislielāko prieku, jo šis ir tāds pasākums, kuru es vienmēr esmu atbalstījusi. Kas ir mūsu dzimtene? Tā ir Latvija. Latviju veidojam mēs visi, gan tie, kas dzīvojam šeit Latvijā, gan arī tie, kas dzīvo ārpus Latvijas. Bet galvenais ir tas tilts, saglabāt to tiltu starp mūsu tautiešiem, kas ir ārzemēs, un tiem, kas ir šeit,” uzsvēra Iveta Vējone.

Apsveikumi Dundagas nama iedzīvotājiem atceļojuši no Bostonas latviešu skolas un Londonas latviešu skolas. Tos veidojuši bērni vecumā no 4 gadiem, savās kartiņās ierakstot gan to, ko viņi dara ārpus Latvijas, kādi ir viņu hobiji, gan tautasdziesmas un sirsnīgus sveicienus katram iemītniekam individuāli.

“Tur bija no bērniem apsveikums. Patiešām, sirsnīgs paldies visiem. Lai viņiem arī laba veselība un vienmēr viss izdodas,” sacīja centra “Dundaga” iemītnieks Laimonis Kore.

“Nu ļoti saviļņoti, pati Iveta Vējone pie mums ieradās. Un mēs tiešām esam ļoti saviļņoti. Vienreizīga sajūta,” piebilda centra iemītniece Aija Jēkabsone.

Latvijas Institūts jau trešo gadu aicina diasporas skoliņas iesaistīties paaudžu stiprināšanas akcijā “Gribu Tevi atpakaļ”. Katru gadu akcijā piedalās aizvien vairāk skoliņu, un tām pievienojas arī atsevišķas ģimenes, kuras vēlas iepriecināt seniorus Latvijā.

Akcija bērnos veidojot dziļāku sapratni par to, ka viņu mājas ir Latvijā un ka šeit ir cilvēki, kuriem viņi var palīdzēt tikai ar to, ko viņi prot.

“Latvijas simtgadē tas lielākais vēlējums būtu, ka mēs tiešām visi varam viens otram palīdzēt. Ar to, ka mēs varam uzsmaidīt, ar labu vārdu, un tad tu zini, ka tu neesi viens vairs tajā pasaulē,” sacīja  Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga.

Iepriekšējā gadā bērni senioriem sūtīja apsveikumus ar Latvijas valsts karogu, lai katram simtgades svētkos tas būtu istabā. Šogad izvēlēti cimdiņi, lai seniori saņemtu sirds siltumu un latviešu rakstu spēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti