Pusdiena

Pusdiena 10.07.2018

Pusdiena

ASV draud ieviest papildu importa tarifus Ķīnas precēm

Latvijas Universitātē atklāj pirmo vasaras skolu diasporas jauniešiem

Diasporas jaunieši vasaras skolā vēlas izzināt savas latviskās saknes

Diasporas jaunieši Latvijas Universitātes (LU) vasaras skolā vēlas mācīties latviešu valodu un kultūru, lai izzinātu savas latviskās saknes.

Jaunietim no Floridas, ASV, Ienam Pumpuram ir 22 gadi, un viņa vecvecāki no tēva puses Savienotajās valstīs ieradušies Otrā pasaules kara laikā. Jaunietis par savām saknēm, kas nāk no Latvijas, daudz dzirdējis tikai stāstos, bet tagad pirmo reizi ieradies Rīgā, lai piedalītos vasaras skolā diasporas jauniešiem un vairāk apgūtu valodu un kultūru.

"Visu dzīvi esmu sapņojis par atbraukšanu uz Latviju un iespēju apgūt jūsu kultūru, ko es nekad nevarētu izdarīt, braucot kā parasts tūrists. Arī valodu es īsti savās mājās vairs nevaru apgūt, jo vecmāmiņa dzīvo ļoti tālu. Es ļoti gribu vairāk uzzināt par folkloru, tie stāsti ir paši interesantākie.

Mans mērķis ir iemācīties valodu, lai varētu pirmo reizi dzīvē ar vecmammu aprunāties latviešu valodā," stāstīja Pumpurs.

Savukārt Ella Lutere ir atbraukusi no Vašingtonas un šogad piedalījusies Dziesmu svētkos ar diasporas deju kolektīvu. Jauniete norādīja, ka izzināt mūsu valodu un kultūru esot arī instinkts latvisko sakņu dēļ.

"Mani vecvecāki bija tīņu vecumā, kad devās prom no Latvijas, no Padomju Savienības uz ASV. Viņi aktīvi darbojas latviešu komūnā, bet es neesmu viņu bērns, tāpēc tas nebija viņu lēmums ievadīt arī mani šajā sabiedrībā un mācīt valodu. Es pati izdarīju šo izvēli," sacīja Lutere.

Latviešu valodas un kultūras vasaras skola latviešu diasporai universitātē tiek rīkota pirmo reizi. Divu nedēļu laikā dalībnieki intensīvi mācīsies latviešu valodu - dienas pirmajā pusē apgūs gramatiku, bet dienas otrajā pusē diskutēs par Latvijas vēsturi, kultūru, mākslu un folkloru. Tāpat paredzēti dažādu muzeju apmeklējumi, skaidroja LU Pirmsstudiju mācību centra direktore Sarmīte Miltiņa.

KONTEKSTS:

Līdz 24. jūlijam Latvijas Universitātē norisināsies latviešu valodas un kultūras vasaras skola diasporas jauniešiem. Tajā piedalīsies 24 diasporas jaunieši no ASV, Zviedrijas, Norvēģijas, Krievijas, Itālijas un Brazīlijas, kuru vecāki vai vecvecāki bijuši latvieši, kas dažādu iemeslu dēļ emigrējuši no Latvijas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti