Diabēta dienā informē un brīdina

Ceturtdien, 14.novembrī, visā pasaulē tiek atzīmēta Diabēta diena, kuras mērķis ir informēt par riska faktoriem, pirmajiem brīdinājuma simptomiem, kā arī iespējām vērsties pie ārsta un kā sadzīvot, ja diagnoze jau zināma.

Ar hronisko slimību, kurai raksturīgs paaugstināts glikozes jeb cukura līmenis asinīs, pasaulē slimo vairāk 220 miljoni cilvēku. Līdz ar neveselīgu dzīves veidu šis skaitlis turpina palielināties.

Bērnu un jauniešu diabēta biedrības vadītāja Ināra Pužule stāsta, ka šogad Diabēta dienā iznāks izdevums „Cucuriņa padomi - dzīvo vesels". Tā būs krāsaina grāmata, kas bērniem līdz 12 gadiem izstāstīs, kā parūpēties par sevi un sadzīvot ar slimību.

„Ja agrāk uzskatīja, ka otrā tipa diabēts bērniem nevarētu būt, tad tagad arī Latvijā ir reģistrēti slimi bērni. Pie otrā tipa diabēta varam arī sevi vainot, jo mēs daudz ēdam saldumus, maz kustamies, mums ir liekais svars. Ja mēs pavērojam 1. un 2. klases bērniņus, vismaz 20-30% ir liekais svars, kas varētu būt par iemeslu otrā tipa diabētam. Plus varbūt lietojot neveselīgu pārtiku," skaidro Pužule.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti