Dezinfekcijas līdzekļu ražotājs brīdina par nesertificētu viltojumu izplatīšanu

Dezinfekcijas līdzekļu ražotājs “Eco Forte” brīdina, ka tirgū parādījušies nesertificēti produkti, kuri izplatīti ar viltotu “Eco Forte” zīmolu. Viltotā produkcija izplatīta vairākās interneta tirdzniecības vietās un ar starpnieku palīdzību. Uzņēmums ar iesniegumu vērsies Latvijas Veselības inspekcijā un citās atbildīgajās iestādēs, paziņojumā medijiem informēja uzņēmums.

“Diemžēl augsto pieprasījumu pēc dezinfekcijas līdzekļiem izmanto arī negodprātīgas personas. Mūsu rīcībā esošā informācija liecina, ka produkciju ar viltoto zīmolu saņēmušas arī vairākas Latvijas pašvaldības, tāpēc esam vērsušies ar iesniegumu atbildīgajās iestādēs, tai skaitā Patērētāju aizsardzības centrā, Konkurences padomē un Veselības inspekcijā,” informēja uzņēmuma izpilddirektors Armands Alvaters.

Uzņēmums uzsver, ka, iegādājoties “Eco Forte” dezinfekcijas līdzekļus ar starpnieku palīdzība, pircēji aicināti ievērot piesardzību un pārliecināties par produkcijas izcelsmi, sazinoties ar uzņēmumu. Lai novērstu iespējamo kaitējumu, uzņēmums patlaban izstrādā jaunu produkcijas marķējumu, ko nav iespējams viltot.

Iegādājoties dezinfekcijas līdzekli, jāpievērš uzmanība arī tam, vai produkts ir reģistrēts Latvijā un saņēmis biocīdu inventarizācijas numuru, savukārt etiķetē jābūt aktīvās vielas nosaukumam, koncentrācijai, norādījumiem, kur līdzekli var lietot, kā arī informācijai, pret kādiem organismiem līdzeklis izmantojams.

Jāņem vērā arī tas, ka virsmām paredzētos dezinfekcijas līdzekļus nedrīkst izmantot uz ādas un tie nav domāti cilvēku higiēnas vajadzībām.

“Eco Forte” dezinfekcijas līdzekļi nesatur spirtu. Tie ražoti īpašā elektrolīzes procesā, kā rezultātā tiek iegūta aktīvā viela: no nātrija hlorīda elektrolīzes procesā ģenerēts aktīvais hlors 0,05% jeb hipohlorskābe (ķīmiskā formula HOCL). Hipohlorskābe (Hypochlorous acid) ir viens no efektīvākajiem dezinfekcijas līdzekļiem. Viela ir identiska cilvēka balto asinsķermenīšu radītajam aizsardzības mehānismam, kas ne tikai nogalina patogēnus, bet arī ievērojami samazina to atkārtotu rašanos. “Eco Forte” dezinfekcijas šķīdumi atbilst kvalifikācijas prasībām, ko nosaka Eiropas Regula (EK) Nr. 127/2008 un Biocīdo produktu regulai (BPR, Regula (ES) 528/2012.

KONTEKSTS:

Dezinfekcijas līdzekļi kļuva par deficīta preci saistībā ar Covid-19 izplatību un mediķu ieteikumiem regulāri mazgāt un dezinficēt rokas. Daudzi uzņēmumi pārorientēja ražošanu, piedāvājot arī dezinfekcijas līdzekļus. Tiesa, deficīta apstākļos daudzviet arī cenas ir augstas.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti